Fórum kezdőlap » Kaktuszok világa » Talajkeverékek

 


Új téma nyitása Hozzászólás a témához
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Földkeverékek ültetéshez
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 25, 2008 4:17 pm
  

Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 24, 2008 10:26 pm
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Szatmár
Érdekes lenne tudni milyen földkeverékeket használúnk az ültetésekhez. Igaz még mesze van az ültetések ideje de adig el lehet rolla beszélgetni.

_________________
Sanyi

http://www.aztekium.ro


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jan. 03, 2010 10:24 pm
  


Csatlakozott: csüt. dec. 31, 2009 8:17 pm
Hozzászólások: 27
Sajnos Szalontan nem tul nagy a valasztek.Altalaban a Florimo kaktuszfoldet hasznalom,amihez a mammillariaknak kerti foldet keverek.Az echinopsisok is a kotottebb talajt kedvelik .Keverek meg a foldhoz teglatormeleket sot a mammillaria laui ssp leptachanta foldjet osszekevertem aprora zuzott cserepdarabokkal ,hogy szellosebb legyen ,mert mar atalj miatt egyszer elveszitettem es most feltve orzom.Ja es o hozott szepen termest de magokat nem talaltam.igaz koran viragzik es a mehek nem tudtak beporozni.Nagyon sokszor dilemmaban vagyok en is a fold miatt.


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 04, 2010 4:29 pm
  

Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 24, 2008 10:26 pm
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Szatmár
Szia Melinda,

Nem volt még alkalmam a Florimo kakatuszföldet használni, nem ismerem. De ha hinni lehet a nevének akor alkalmas kéne legyen a kaktuszok számára. Ebe szerintem nem kéne kerti földet keverni. A kerti föld szerintem növeli enek a keveréknek a vizfelfogását ami nem tul jó kaktuszoknak. A téglatörmelék rendbe van de vigyázni kel vele. Aprora zuzni és mielöt a keverékbe kerül ki kel mosni. A téglapor ugy viselkedik a vizben mint a cément, lasan megköt ezert ajanlot megszabadulni töle.

_________________
Sanyi

http://www.aztekium.ro


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 04, 2010 10:17 pm
  


Csatlakozott: csüt. dec. 31, 2009 8:17 pm
Hozzászólások: 27
Koszonom a tanacsot.A florimo egy magyarorszagi fold csak szerintem tul tozeges azert kevertem hozza kerti foldet.Sot meg giliszta humusz is van benne.Akkor megis egy szegeny varoslako mibe ultesse a kaktuszait.tT illik a Florimo fold eleg nehezen szarad ki ,de eleg jo konnyu fold.


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 05, 2010 12:22 am
  

Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 24, 2008 10:26 pm
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Szatmár
A tözeges keverékek tényleg nehezen száradnak ki. Én az utóbi években rendes kertészeti földet használtam, amit az üzletben lehet kapni. De csak mint adalék mivel az is nagyon tözeges. A keveréknek amit csinálni szoktam a fele homok, ebböl indulok el. Ehez adok közuzalékot ami lehet perlit, andezit, mikor mihez sikerul hozájutni és a vegén kiegészitem a bolti földel. Ez szerves anyagot tartalmaz, ennek az aránya csak kb 1/3 - 1/4 az egész keveréknek.
Sok féle keverék receptet lehet találni de szerintem ezek alkalmazasa csak egyes nagyon igényes fajok számára kifizetödö. Mindenki a saját receptjét tartja a legjobnak és azal van megelégedve. Lényeg hogy a keveréknek jó vizáteresztö képesége legyen és ásvány alapu legyen. Az asványi öszetevök (homok, közuzalék stb.) nagyob arányban legyenek a szerves oszetévökel szemben (tözeg, lombföld, stb.)
Ha a keverék amit használsz nehezen szárad ki azt mondanám hogy inkáb homokot keverjél bele.

_________________
Sanyi

http://www.aztekium.ro


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 06, 2010 9:30 pm
  


Csatlakozott: csüt. dec. 31, 2009 8:17 pm
Hozzászólások: 27
Homokot keverek hozza de kaktuszoknal ez annyira termeszetes ,hogy meg sem emlitettem .Azt figyeltem meg ,hogyha tul homokos atalaj kifolyik a cserepbol es ha a fold cementesedik az rossz hatassal van a gyokerzetre.Nyaron surun megvizsgalom a gyokerzetet, mert szerintem nagyon fontos a jo gyokerzet.


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 07, 2010 3:22 pm
  

Avatar

Csatlakozott: hétf. szept. 15, 2008 5:25 pm
Hozzászólások: 88
melinda írta:
Homokot keverek hozza de kaktuszoknal ez annyira termeszetes ,hogy meg sem emlitettem .Azt figyeltem meg ,hogyha tul homokos atalaj kifolyik a cserepbol es ha a fold cementesedik az rossz hatassal van a gyokerzetre.Nyaron surun megvizsgalom a gyokerzetet, mert szerintem nagyon fontos a jo gyokerzet.


Kavicsosabb homokot ajánlok, ami nem tud kifolyni, a "fold cementesedik" erre az mondom hogy nagyon sok benne a lápi tözeg ami a vizveszteség hatására tényleg kö kemény lesz.


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 07, 2010 10:29 pm
  


Csatlakozott: csüt. dec. 31, 2009 8:17 pm
Hozzászólások: 27
Ti megis milyen foldbe ultettek es honnan szerzitek be?


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 11, 2010 8:47 pm
  


Csatlakozott: szer. okt. 29, 2008 12:49 pm
Hozzászólások: 16
Jo estet

En level fold,vakond turas,homok,zzuzot ko es vulkanikus tuf-ot hasznalok.A level foldet es vakondturast kirandulasok alkalmaval ahol megfelelot talalok zsakba gyujtom,a tufot szerezte valaki , a zuzottkovet en keszitem othon,mincsak kirandulasokon gyujtok minden felle eredetu kovet es egy vas mozsarba ossze zuzom es megszitalom.

Tisztelettel Zsolt


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: kaktusztalaj
HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2010 9:41 pm
  


Csatlakozott: csüt. dec. 31, 2009 8:17 pm
Hozzászólások: 27
Olvastam,hog lehet macskaalmot is keverni a talajhoz.Igaz ez?Ha igen milyen aranyban?


          Vissza a tetejére  
 
 
Új téma nyitása Hozzászólás a témához



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Ugrás:  

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség