Fórum kezdőlap » Az egyesület élete » Versenyek

 


Új téma nyitása Hozzászólás a témához
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kviz 2
HozzászólásElküldve: szer. nov. 02, 2011 3:17 pm
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Sziasztok,

Folytatnám a múltkori kvíz-játékot. Mivel a címlistában új tagok is vannak, nekik elmondom, hogy néhány héttel ezelőtt küldtem a barátaimnak egy képsorozatot, amelyen agy pozsgás növény virágának eleinte parányi, majd mindig nagyobb és nagyobb részlete volt látható. A feladat az volt, hogy ki a tudja elsőként megmondani a faj nevét. Az első jó megfejtés a harmadik, a többi az ötödik kép után érkezett.

Most egy hasonló anyagom van. Összesen öt fotót tudok küldeni, a negyedikből már talán mindenki tudni fogja a jó választ, ötödiken már névtábla is lesz. Az eső három fotó azonban igazi kihívás. Kérdés: milyen növénynek melyik része látható a fotón? A megfejtéshez elég a nemzetségnév, de aki a családot tudja, már az is jelezhet. A verseny lezárása után egy nagyon érdekes fotósorozatot fogok mutatni a nemzetségről. Annyit elárulok, hogy nem kaktusz, de pozsgás növény.
Aki tippel, az kérem, hogy csak nekem küldje a választ, a többiek még hadd töprengjenek.
Aki részt vesz a játékban, de nincs tippje, az küldjön egy Pasz-t, ebből fogom tudni, hogy játékban vagytok.
Ha nem jön válasz, abbahagyom.

Itt küldöm az első fotót. Úgy látszik, mintha nem lenne éles, de az. Amit fényképeztem, az ilyen.
Kép
Jó szórakozást

Zoli

Lukoczki Zoltán
8000 Székesfehérvár
Apatini u. 2.
Tel.: +3630 3322 011
e-mail: saguaro1@upcmail.hu

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kviz 2
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 03, 2011 8:19 am
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Sziasztok,

Köszönöm a válaszokat. Rekord számban, összesen kilencen jeleztetek vissza az első képre. Egy olyan játékosunk is akadt, aki a címlistában nem is volt benne. Innentől persze benne lesz. Egy játékos kétszer válaszolt, elsőre passzolt, majd a növénycsaládra tippelt és talált. Ezt most még nem osztom meg veletek.
A kérdés egyénként a nemzetségnév, és hogy a növénynek mely rész látható a képeken.

Ketten ablakos növényre tippeltek, egy játékos megemlítette a Haworthia nemzetségnevet, ketten a kövirózsákra asszociáltak, volt, aki az elmosódott képet valami hártyaszerű képződménynek tudta be. Ez utóbbi vélemény jó helyen tapogat.

A második fotó már kicsit többet mutat és már nem csak az elmosódó (hártyaszerű?) részeket láthatjátok.
Kép
Várom válaszaitokat

Üdv

Zoli

Lukoczki Zoltán
8000 Székesfehérvár
Apatini u. 2.
Tel.: +3630 3322 011
e-mail: saguaro1@upcmail.hu

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kviz 2
HozzászólásElküldve: pén. nov. 04, 2011 8:35 am
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Sziasztok,

Köszönöm a válaszokat, heten jeleztetek vissza a második fordulóra, illetve valaki még az elsőre is ma passzolt.
Volt egy határozott tipp Sempervivumra. Azt nem mondta meg, hogy melyik növényi részről van szó, pedig az is kérdés volt. De a Sempervivum sem jó. Volt egy tipp Aloe virág vízszintes metszetére. Ez sem jó, nagyon messze van a valóságtól. Egy tippelő kérdésként tett fel, hogy esetleg magok? Igen, a képen magok is látszanak.

A harmadik kép már teljes egészében mutatja azt a valamit, amit ki kell találni, na és persze hozzá egy nemzetségnevet. Itt már számítok helyes megfejtésre.
Kép
Szép álmokat

Zoli

Lukoczki Zoltán
8000 Székesfehérvár
Apatini u. 2.
Tel.: +3630 3322 011
e-mail: saguaro1@upcmail.hu

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kviz 2
HozzászólásElküldve: vas. nov. 06, 2011 11:02 am
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Sziasztok,

Meglepő az érdeklődés. 11 tippet kaptam a harmadik kép után.
Egyik játékos, aki már a 2 kép után tudta a növénycsaládot, ma már nemzetségekre is tippelt. Nem talált, de még mindig nem írta le, hogy a növénynek melyik részéről van szó. Pedig tudom, hogy tudja.

Egy másik játékos mára meghatározta a növénycsaládot, megmondta pontosan hogy a növény melyik részéről van szó, tippelt a nemzetségre is, de ez utóbbi nem talált.

Volt, akinek a fenyőtoboz jutott eszébe, ez növényrendszertani szempontból nagyon messze esett a helyes tipptől.
Volt, aki tipp helyett megírta, hogy orhidea (és Tillandsia) kiállítás van és szeretettel vár. Ez a válsz volt legmesszebb megfejtéstől, ezért nem árulom el, hogy ki volt az, de a hétvégén menjetek orchidekiállításra, vasárnap Kajdacsi is ott lesz.

Azt hiszem, hogy a következő kép sokat fog segíteni a nemzetség és a növényi rész meghatározásában, mégis lesz, aki rácsodálkozik majd, hogy jé, ez ilyen?
Kép
Szép álmokat, holnap várom a tippeket

Üdv

Zoli

Lukoczki Zoltán
8000 Székesfehérvár
Apatini u. 2.
Tel.: +3630 3322 011
e-mail: saguaro1@upcmail.hu

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kviz 2
HozzászólásElküldve: vas. nov. 06, 2011 11:08 am
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Sziasztok,

Ma hatan tippeltek, ebből ketten mindkét kérdésre megadták a választ, meghatározták a nemzetséget és a növényi részt, amelyről a fotók készültek: Egy Glottiphyllum kinyílt terméseit ábrázolták a képek.
Volt, aki felismerte a Kristályvirágfélék növénycsaládját és a „testrészt” is megnevezte, de a nemzetségre nem tippelt, nem ismeri fel a növényt a kép alapján sem.
Egy játékos aki elsőként tippelt helyesen a növénycsaládra és már korábban meghatározta a növényi szervet, Most a Delosperma nemzetségre tippelt. Ez nem volt jó. Gondoljunk csak végig, mit is jelent a „Delosperma” név? Látható mag! Amikor a Delosperma termése kinyílik, a magok szabadon állnak, nem védi őket az a hártyaszerű képződmény, ami itt az első képet olyan homályossá tette. Tehát ez nem Delosperma. Hogy mi, azt egy harmadik játékos is helyesen tippelte, de nem nevezte meg a szervet, így megfejtése nem teljes értékű. Érkezett egy Pasz is.
A mellékelt pps fájl választ ad a még nyitott kérdésekre.
Az igazi csemege azonban holnap kerül nyilvánosságra, addig is akinek kérdése, véleménye van még, ne tartsa magában.

Üdv

Zoli

Lukoczki Zoltán
8000 Székesfehérvár
Apatini u. 2.
Tel.: +3630 3322 011
e-mail: saguaro1@upcmail.hu

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kviz 2
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 07, 2011 1:24 pm
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Sziasztok,

Akkor most összefoglalnám a játékot:

Örömömre szolgált, hogy az aktivitás lényegesen nagyobb volt, mint az előző fordulónál, ahol a Tavaresi barklyi-t kellett felismerni. A játék célja nem az volt, hogy bebizonyítsam bárki tudatlanságát. Csupán én magam rácsodálkozta egy érdekes jelenségre, és ezt meg szerettem volna osztani veletek.

A kérdést kettős volt: Milyen (nemzetségű) növény melyik szerve látható a képeken?

Az első teljes értékű választ a 4. kép után kaptam Halmi Lászlótól és Hóbor Zsolttól. Zsolt válasza másfél órával előbb érkezett, de Laci már a harmadik kép után tudta, hogy egy kristályvirág nyitott magkapszuláját ábrázolják a fotók. Zsolt ekkor még csak a Kristályvirágot tippelte kérdőjellel.

Azt, hogy kristályvirágról van szó, Molnár Péter már ez első képnél felismerte. Elismerésre méltó teljesítmény, hiszen azon a képen csak a magokat burkoló hártya volt látható.

Későn csatlakozott a játékhoz Andrics Tamás. Szerencsére, hiszen az én gyűjteményemben található Goltti-fajok nagy része tőle származik, láthatóan elsőre tudta a jó választ, de aztán észrevette, hogy már mindenki tudja. De hát az egészségügy egy ilyen munkahely, mások játszanak, ők dolgoznak.

És most jön az az ajándék, amit az elején ígértem. Készítettem egy fotósorozatot a magtokok nyílásáról. A folyamat 5-12 perc alatt játszódik le, miután a magtokot nedvesség éri. Én vizet permeteztem a kapszulákra. A kép bal felső sarkában a permetezéstől eltelt időt látjátok (perc:másodperc). Csak indítsátok el a vetítést és hagyjátok magától futni. A bal és jobb kurzorgombokkal lejátszható oda-vissza gyorsítva is. Ez a képsorozat adta az ötletet, hogy játsszunk egy kicsit.

Köszönöm, hogy rész vettek benne.

Üdv

Zoli

Lukoczki Zoltán
8000 Székesfehérvár
Apatini u. 2.
Tel.: +3630 3322 011
e-mail: saguaro1@upcmail.hu

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 
Új téma nyitása Hozzászólás a témához



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Ugrás:  

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség