Fórum kezdőlap » Az egyesület élete » Versenyek

 


Új téma nyitása Hozzászólás a témához
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kviz
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 06, 2011 8:33 am
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Jo napot!



Sziasztok

Egy játékra invitállak benneteket. A képen egy növény kis részlete látható. Kvízkérdés: Mi ez?

Könnyítésül annyit elárulok, hogy egy selyemkóróféle (régebben Asclepiadaceae, újabbanApocynaceae).
Ha ebből a részletgazdag felvételből nem sikerül megfejteni, holnap késő este küldök egy kicsit nagyobb részletet, nyolc fokozatig tudunk menni. A hatodikból egy kezdő is megfejti már, a nyolcadikon már névtábla is van. Aki tippelni szeretne, tegye meg. Hogy csak nekem küldi a tippjét, vagy mindenkinek, az szabadon választott. Jobb , ha csak nekem, a többiek még hadd izzadjanak.
Kérem, hogy aki részt vesz a játékban, egy pasz-t akkor is küldjön, ha nincs tippje. Innen fogom tudni, hogy játékban vagytok. Ha nem kapok visszajelzést, abbahagyom.

Üdv

Zoli
Kép

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kviz
HozzászólásElküldve: pén. okt. 07, 2011 9:38 am
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Sziasztok,

Örömmel látom, hogy hatan kapcsolódtatok be a játékba. Csak hogy egyértelmű legyen: a kérdés a faj neve.
Nem meglepő, hogy jó megfejtés még nem érkezett.
Most egy sokkal többet mondó részlet következik.

Üdv

Zoli

Kép

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kviz
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 08, 2011 9:27 am
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Sziasztok,

Hárman ma is játékban voltatok, így hát folytatom. Eddig a virágnak kb. 1 %-át láttátok, ráadásul azt az 1 százalékát, amelyet szabad szemmel általában nem láthattok.
Ma egy kicsit többet mutatok. A virág továbbra is metszetben látható, de a porzós korona nem, ő ha úgy tetszik, 3D-ben mutatkozik. A termő rész így nem látszik, mint az előző képen, de megjelenik a párta belső oldalának egy részlete, ami sokat segíthet.

Lukoczki Zoltán
8000 Székesfehérvár
Apatini u. 2.
Tel.: +3630 3322 011
e-mail: saguaro1@upcmail.hu

Kép

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kviz
HozzászólásElküldve: vas. okt. 09, 2011 11:27 am
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Sziasztok,

Tegnap este csak egy választ láttam a postaládámban ezért kivártam ma reggelig. Érdemes volt, hárman tippeltek, egy passz érkezett. Egy barátunk ennyiből megnevezte e fajt, amihez csak gratulálni tudok. Más valaki óvatosabb volt, csak a nemzetséget nevezte meg, de azt helyesen. Egy harmadik tipp is érkezett az Asclepias syriaca fajra. Ez nagyon mellé ment. A syriaca Magyarországon vadon élő agresszív gyomnövény, nem pozsgás. Valóban a selyemkórófélék családjába tartozik, virágai azonban nagyon kicsik, inkább a viaszvirágra emlékeztetnek. Két fotót mellékelek belőle. Illetve küldöm a további részletet a feladványhoz.

Üdv

Zoli

Kép

Kép

Kép


Lukoczki Zoltán
8000 Székesfehérvár
Apatini u. 2.
Tel.: +3630 3322 011
e-mail: saguaro1@upcmail.hu

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kviz
HozzászólásElküldve: szer. okt. 12, 2011 9:14 am
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Sziasztok,


Kissé lanyhult az érdeklődés. Vasárnap küldtem az legutóbbi részletet, erre hárman reagáltak. Egy passz volt, egy tipp Ceropegia-ra, valamint egy helyes megfejtés, egyelőre nem árulom el, kitől. Ő volt a 2. helyes megfejtő.

Küldöm a következő részletet, ezen már a pártacimpák is látszanak, vagyis a virág tejes nagyságában látható, de még mindig metszetben.

Mellékelek néhány Ceropegia virágot is, hogy lássuk: micsoda különbség!

Üdv

Zoli


Lukoczki Zoltán
8000 Székesfehérvár
Apatini u. 2.
Tel.: +3630 3322 011
e-mail: saguaro1@upcmail.hu

Kép

Kép

Kép

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kviz
HozzászólásElküldve: szer. okt. 12, 2011 6:31 pm
  

Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 24, 2008 10:26 pm
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Szatmár
Ez a Tavaresia barklyi virágja.
És maga a növényi, az én gyűjteményemből, virágostól

Kép Kép

_________________
Sanyi

http://www.aztekium.ro


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kviz
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 13, 2011 8:43 am
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Sziasztok,

A mai fotóra két tipp érkezett, az egyik csak a nemzetségre, de az helyes volt, a másik a fajt is megnevezte, de csak a nemzetségnév volt helyes.
Most egy teljes virágképet küldök, immár nem metszetben.

Üdv

Zoli
Kép
Lukoczki Zoltán
8000 Székesfehérvár
Apatini u. 2.
Tel.: +3630 3322 011
e-mail: saguaro1@upcmail.hu

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kviz
HozzászólásElküldve: szer. okt. 19, 2011 8:45 am
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Sziasztok,

Elnézéseteket kérem, hogy az elmúlt néhány napban nem volt érkezésem a játék folytatására.
Most felfedem a lapokat, hiszen a játékba folyamatosan résztvevők már megadták a jó választ.

Emlékeztek? Az elején azt írtam, hogy nyolc képet tudok küldeni. A hatodikból már egy kezdő is megmondja a fajt, a nyolcadikon névtábla is lesz.

Az 1. és a 2. képen olyasmit láttatok, amit valószínűleg még sohasem, hacsak nem boncoltatok ilyen virágot. Nem csoda, hogy ezekből senki nem jött rá a megfejtésre,.
A 3. képen már a pártacimpa egy kis rész is látszott, az a darab, ami a virág torkának a mélyén rejtőzik, kívülről nem látható. Tar Sanyi barátunknak Szatmárnémetiben azonban ez már elég volt a pontos megfejtéshez: TAVARESIA BARKLYI! Gratulálok, ez igazán szép teljesítmény volt. Hóbor Zsolt is tippelt Letenyéről, de csak a nemzetségre, az ő tippje is helyes volt.
A 4. kép már többet mutatott a pártából, Molnár Péternek Budapesten ez már elég ahhoz, hogy másodikként írja le a helyes választ.
Az 5. kép már teljes nagyságban mutatja a virágot, Nevezi Jancsi Nagybányáról felismerte a Tavaresia nemzetséget, de fajra nem tippelt. Martonné Kámán Györgyi (Vonyarcvashegy) is tippelt, a Tavaresia meintjesii-re. A nemzetség itt is helyes volt, illetve félig még a faj is. Tudvalévő, hogy a meintjesii egy hibrid faj és az egyik szülője a barklyi.
A 6. képen a virág teljes nagyságban, nem metszetben látható. Ebből Györgyi, János és Jokhel Csaba Érdről is meghatározta a fajt. A helyes válaszok beérkezési sorrendje alapján a harmadik helyes megfejtő Györgyi volt.

Az utolsó két képet feladványként így már el sem küldöm, de a nyolc fotóból összeállítottam egy pps-t, az utolsó dián ott látható a név, kőbe vésve.

Amit még tudni kell a dologról: a metszeti képeket nem fényképezőgéppel, hanem szkennerrel készítettem, a kisebb részleteket 9600 dpi felbontással szkenneltem. Az utolsó 3 képet Háden Péter barátom növényéről készítettem még nyáron, Balatonakarattyán.

Köszönöm a játékot, remélem, hogy sikerült néhány kellemes percet szereznem Nektek. Én élveztem.

Üdv

Zoli

Lukoczki Zoltán
8000 Székesfehérvár
Apatini u. 2.
Tel.: +3630 3322 011
e-mail: saguaro1@upcmail.hu

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 
Új téma nyitása Hozzászólás a témához



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Ugrás:  

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség