Fórum kezdőlap » Az egyesület élete » Megrendezett és tervezett programok

 


Új téma nyitása Hozzászólás a témához
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Nagybánya-Temesvár-Craiova 2012
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 09, 2012 6:49 am
  

Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 9:48 pm
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Craiova. Kiscsoportos programok.

A napsütésben beszélgetve mentünk útitársaimmal a főhadiszállásra. Az ismerős útvonalon egy olcsó körforgalomra figyeltem fel.

Kép

A telephelyen Naidin megmutatta, hogy milyen földkeveréket készít és forgalmaz.

Kép

Kérdésemre elmondta a semmilyen engedélyt nem kellett beszereznie a föld árusításához. Lassan mindenki megérkezett. Mint kiderült az egyik csoport meglátogatta Copacescu úr gyűjteményét. A másik a hosszabb sétát tett a város egyik parkjában. Kora délután lett mire asztalhoz ültünk. Újdonság volt számomra a kenyér csomagolása, ami fólia és papír kombinációjával készült.

Kép

Az alkalmi sátorban mindenkinek jó étvággyal fogyasztotta az ebédet.

Kép

Ezt követően jó hangulatú tombolasorsolásra került sor.

Kép

Mindenki nyert valamit. Jó volt látni azok örömét, akiknek a szerencse folytán a Pozsgástár című újság lett az ajándékuk.
Amint besötétedett Lévai Menyhért vetített képeket gyűjteményéről.

Kép

A gyűjtőtársak egymással versenyezve próbálták bekiabálni a képen látható növény nevét. A legnagyobb nevetés akkor tört ki amikor Belu egy Aztekium ritteri láttán mindenkit megelőzve Mammillária proliférát kiáltott be. Az este meglepetése volt számomra, hogy megismerhettem Belu fiatal feleségét és kisfiát.

Kép

A házigazdák profi módon készítették a vendégeknek a grillezett frissensülteket.

Kép

Kép

Késő éjszaka lett mire hosszas búcsúzkodást követően mindenkitől sikerült elköszönni.

Folytatása következik

_________________
Herczeg István


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nagybánya-Temesvár-Craiova 2012
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 10, 2012 6:53 am
  

Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 9:48 pm
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Hazafelé. Craiova-Nagyvárad-Püspökladány-Hajdúszoboszló.

A kollégiumba Korda Árpival, leendő útitársammal értünk vissza. Magyarországra Nagyvárad felé volt tervezve a visszaút. A vonatunk vasárnap hajnalban 1 óra 52 perckor indult nem volt értelme lepihenni. Taxival mentünk az állomásra. Árpinak még nem volt jegye. A pénztáros szerencsére nem automatikusan adta a kért jegyet, hanem megkérdezte, miért nem jó a 23 óra 50.-kor induló vonat. Persze, hogy jó volt. Én is megvettem a helyjegyet. Az állomáson kevés utast és sok kutyát láttam.

Kép

Árpi felhívta a figyelmet a vasúti szignálra, ami egy olteán dal alapján készült.

Kép
Megérkezett a vonatunk.

Kép

Kép

Hazafelé bóbiskoltunk egy keveset. Amint kivilágosodott hosszan beszélgettünk. Árpi visszaemlékezett azokra a gyűjtőkre, akik fiatalon segítették a kaktuszozásban. Nagyváradra 30 perc késéssel érkeztünk. Árpi segített megvennem a reggeli kávét és a vonatjegyet. Elköszöntünk egymástól. Magamra maradtam az állomáson.

Kép

A hangosbemondó szerencsére angolul is bemondta a tudnivalókat és nem szálltam fel a Budapestre tartó vonatra és azt is megtudtam, hogy a Nagyvárad Püspökladány nemzetközi vonat 50 percet késik. Szerencsére kellemes napsütés volt. Végre megérkezett a vonatom. A késést Püspökladányig nem sikerült behozni a „nemzetközi” (tényleg több nemzetiségű vagonokból állt) vonatnak.

Kép

A határátlépés eseménytelenül zajlott. Püspökladányban 14 órára értem. Irány a pénztár. Szerencsére rövidesen jön egy intercity.

Kép

Negyedóra alatt értem a hajdúszoboszlói vasútállomásra. Tíz perc alatt hazaértem. Szerencsésen véget ért egy maradandó élményekben bővelkedő túra.
Vége következik

_________________
Herczeg István


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nagybánya-Temesvár-Craiova 2012
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 11, 2012 6:24 am
  

Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 9:48 pm
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Utószó.

Tisztában vagyok vele, hogy a fenti beszámoló nem adhatja vissza azt az élményt, amit átéltünk. Abban bízok, hogy sikerült egy kis betekintést adni az átélt eseményekről és érzékeltetni milyen tiszta-szív emberek vettek részt a találkozón. Külön köszönet a szervezőknek, vendéglátóknak, akik rengeteg munkát fektettek a konferencia létrehozásába.(A konferencia olyan rendezvény, amely jól körülhatárolható témáról nyújt tájékoztatást. A konferencia lehet tudományos, politikai, szakmai jellegű.) A legtöbb szó a kaktuszokról, és az AZTEKIUM egyesületről esett. Örömteli élmény volt látni, hogy többen most kérték tagfelvételüket. Ezeket a sorokat is az egyesületnek köszönhetően lehet olvasni. Remélem, hogy a taglétszám folyamatos növekedése lehetővé teszi a kitűzött célok elérését. Számomra életre szóló élmény volt ez az út is. Hallgassák meg azt a dalt, aminek a felhasználásával készült szignált hallottuk a Craiovai vasútállomáson.




Marius Dragomir Olteánnak szűlt az anyám (Korda Árpád fordítása)

Majoránna zöld levele, hej
Olteánnak nevelt az anyám, hej
Astrahán bárány kucsmát,
Finomszövésű vászon inget
És bârsan bárány bekecset viselek, ej Lénám

Oltyean vagyok, oltyeannak szólítanak
Oltyán vagyok bár merre járok én
Zsiu (folyo)menti oltyeán vagyok, kicsike és teli szeretettel
Eszesnek nevelt az anyám, hej Lénám

Majoránna zöld levele, hej
Oltyeánnak neveltt az anyám, hej
Tölgyfapennával járok kelek
Hogyha írok vele egy évig nem törlöm le
Mert én krajovai gyerek vagyok, hej Lénám


Aki velem barátkozik
Annak a ruhám is odaadom
Aki nekem rosszat tesz
Óvja meg az Isten
Mert bozót kígyóvá válok
Ami sárga de csúnyán mar, hej Lénám

Kép

Vége

_________________
Herczeg István


          Vissza a tetejére  
 
 
Új téma nyitása Hozzászólás a témához



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Ugrás:  

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség