Fórum kezdőlap » Az egyesület élete » Megrendezett és tervezett programok

 


Új téma nyitása Hozzászólás a témához
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Brassó Craiova 2010
HozzászólásElküldve: szer. márc. 31, 2010 9:44 pm
  

Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 9:48 pm
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
2010 március 24-28 között hatalmas kalandban volt részem. Hajdúszoboszló-Brassó-Craiova-Hajdúszoboszló útvonalon rengeteg élményben volt részem, amit szeretnék megosztani a fórumozókkal. A többnapos kirándulás eseményeit részletekben fogom közreadni, úgy hogy ezt a bejegyzést fogom módosítani.
Az utazás előtt többször egyeztettünk az út részleteiről Nevezi Jancsival. Szerdán 14.16 kor a vonat napsütéses időben pontosan indult Debrecenbe. Alaposan fel vagyok szerelve bakancs, pulóver, kabát, hátizsák, sporttáska. Hirtelen nagyon melegem lett, de nem a sok málha miatt. Egy zsebtolvaj majdnem megszerezte az irataimat. Belegondolni is rossz milyen kellemetlen lett volna ha a bűnöző sikerrel jár és okmányok hiányában nem jutok át a határon. Debrecenben első utam egy táskaboltba vezetett ahol egy övtáskát vásároltam. Debrecenből 15.52 kor indult a nemzetközi személyvonat. :D
Az internet segítségével a menetrend hamar elérhető. Nagyon kellemetlen azonban, hogy a MÁV információi Debrecen-Satu Mare vonatkozásában nem valósak. Szerencsére Nevezi Jancsi a hagyományos menetrendből jelezte számomra, a tényleges időpontokat. (Itt jegyzem meg, hogy március 24.-én telefonon jeleztem a MÁV DIREKT ügyfélszolgálatán a hibás információt. A mai napon még mindig a rossz adatok szerepelnek. Ma április 01-én újra felhívtam az illetékeseket, ismételten kérve a javítást.)
A határátlépés során az iratok ellenőrzése pillanatok alatt lezajlik. Örömmel tapasztalom, hogy egyre udvariasabb a határőrök intézkedése. Vámellenőrzés már nincs a határon. Sajnos a menetrend nem veszi figyelembe a megváltozott viszonyokat, és sokkal több időt vesztegeltünk a határon, mint az indokolt lenne. :)
Szatmárnémetiben Savu Mircea és Polyák Laci várt az állomáson. mindketten más irányba szerettek volna haladni, végül az elnök szava döntött és Mircea házához mentünk. Legutóbbi látogatásom óta az üvegházra polikarbonát tető került az üvegre, ami a házigazda szerint sokkal hatékonyabbá tette a hőszigetelést. Az üvegházban még a teleltetés miatti zsúfoltság és az esti világítás ellenére is látszottak a szép növények.
Kép


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 02, 2010 8:23 pm
  

Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 9:48 pm
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
A webmester javaslatára az élménybeszámolót hozzászólásként folytatom, mert vélhetően nem mindenki nézi meg az előzményben leírt szövegben leírt szövegmódosításaimat. Tehát Szatmárnémetiben Savu Mircea üvegházában hagytam abba az előző részben.
Kép
Mircea felesége Léna finom vacsorával kedveskedett. Még arra is maradt idő, hogy a házigazda megforgassa a keltetőben különleges (3 országból származó) tyúktojásokat.
Kép
Csomagokkal felmálházva eldúltunk az állomásra. A vasútállomásra érve még láttuk az elinduló vonatot. Sajnos korábban indult a vonat mint szerettük volna. Mircea nem esett kétségbe és hazament az autójáért, azzal az elszánással, hogy Nagybányáig megelőzzük a vonatot. Nem részletezem az úton történteket, de a Nagybányai állomáson a vonat beérkezéséig volt időnk köszönteni útitársainkat Nevezi Jancsit, a Bíró házaspárt, és Lőrincz Istvánt. Irány Brassó. Az előre lefoglalt hálókocsiban (kusetában) sokáig beszélgettünk. Egy rövid alvást követően követően reggel megérkeztünk Brassóba.


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 02, 2010 8:55 pm
  

Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 24, 2008 10:26 pm
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Szatmár
Szia István,

Kézd izgalmasá válni o dolog

Herczeg István írta:
A vasútállomásra érve még láttuk az elinduló vonatot ..... Mircea nem esett kétségbe és hazament az autójáért, azzal az elszánással, hogy Nagybányáig megelőzzük a vonatot. Nem részletezem az úton történteket, de ....


Gondolom az othoni zsebtakaritási kisérlet után, és Mircsát ismerve, ez a Szatmár-Nagybánya "rövid" szakasz egy külön élmény volt számodra :lol: :lol:

_________________
Sanyi

http://www.aztekium.ro


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 04, 2010 6:55 am
  

Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 9:48 pm
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Brassóba megérkezve az állomáson csatlakozott hozzánk Korda Árpi aki egy korábbi vonattal érkezett Nagyváradról. Szabó Gábor volt az idegenvezetőnk a nagyvárosban. Gábor sógoránál lepakoltuk csomagjainkat és egy kávé mellett megbeszéltük a programot.
Kép
Először egy rövid városnézésre indultunk a kellemes napsütésben. "Brassó nevével "Corona" alakban egy 1234 körül készült premontrei kolostorjegyzékben találkozhatunk először, a város azonban a 1241. évi tatárjárás következtében elpusztult. 1252-ben, IV. Béla egyik adománylevelében újra felbukkant a város neve. A város német nevéről – Kronstadtról – 1355-ből van feljegyzés. A legenda szerint Salamon király a Köszörű-patak völgyében, a napjainkban is Salamon-kövének nevezett sziklák barlangjaiban rejtette el a koronáját, innen kapta a város a korona nevet. Egy másik történet szerint, egy fa kivágásakor a gyökerei közt egy koronát találtak, később ennek a fának a helyére építették a városházát, és ezért található Brassó címerében egy gyökerek közt ábrázolt korona." Wikipédia
Kép
Buszra szálltunk, hogy felmenjünk a Brassópojánára, ahol Románia egyik legnagyobb téli üdülőközpontja található. Szokatlan volt hogy itt még nem mindenütt olvadt el a hó. Nagyon szép látványt nyújtottak kárpáti sáfrány (Crocus heuffelianus vagy Crocus vernus) mezők.
Kép
Rövid sétával elértük a felvonóállomást, hogy megközelítsük a csúcsot.
Kép
A felvonó kabin igazi libegő mozgással haladt felfele. Kapaszkodni kellett a kabinban kialakított kapaszkodókban. Az egyik fogantyút (vészfék) vastag gépzsírral kenték be, hogy nehogy valaki összetévessze a kapaszkodókkal.
Kép
A felső állomásra érve gyönyörű kilátás tárult elénk. Gábor elmondta, hogy nagy szerencsék van, mert előző nap olyan köd volt, hogy nem láttunk volna semmit a környező hegyekből.
Kép
Nekem mint síkvidéken élőnek kimondhatatlanul lenyűgöző volt a látvány. Eddig csak sétáltunk, de most hegymászás következett. Szerencsére megfogadtam Gábor tanácsát és bakancsban jutottam fel a csúcsra.
Kép
Volt aki utcai cipőben is teljesítette csúcstámadást.
Kép


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Herczeg István csüt. nov. 28, 2013 8:01 pm-kor.

          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 04, 2010 8:40 am
  

Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 9:48 pm
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Visszatértünk Brassóba ahol folytattuk a túrázást a festői városfal mellett haladva.
Kép
Az ősi város sok szép középületét csodáltuk meg.
Kép
A városba benyúlik a Cenk hegytömb ami 300 méterre magasodik a város fölé. A felvonóhoz vezető sétányon Gábor elmondta, hogy ahol járunk már többször jelentek meg medvék és farkasok.
Kép
A felvonó rövid idő alatt ért fel a csúcsra. A tavaszi virágokban gyönyörködve hamar felértünk a kilátóra, ahol festői látványban volt részünk.
Kép
A közeli étteremben Nevezi Jancsi felfedezte az első kaktuszt.
Kép
Irány a taxiállomás, hogy hamar eljussunk a közeli Secale-be (Négyfalu) Szabó Gábor otthonába. Egyszerre ketten hárman tekintettük Gábor kaktuszait, köztük a sokak által megcsodált Aztekium ritterii-t.
Kép
Névnapja alkalmából felköszöntöttük Gábort, aki egy pazar háromfogásos vacsorával látott vendégül bennünket.
Kép
Szállásunkra visszatérve gyorsan elhelyezkedtünk a kijelölt alvóhelyekre és jólesően elfáradva hamar elaludtunk. Reggel két taxi várt bennünket, hogy kényelmesen elérjük a Bukarestbe induló vonatot.


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 04, 2010 12:54 pm
  

Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 9:48 pm
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
A vonaton Bukarest felé megpróbáltuk Gábort megismertetni a korszerű technika előnyeivel. (Nem jártunk sikerrel.)
Kép
Bukarestben az állomáson Comsa Gheorge várt bennünket.
Kép
Megvettük a Craiovába szóló helyjegyeket (útitársaim közreműködését ezúton is köszönöm az ügyintézésben). Irány Craiova. A vonaton az utazás első harmadában (vélhetően az előző napi programnak köszönhetően) többen szundikáltak. A hátralévő időben kellemes beszélgetést folytattunk, alkalmi útitársunkat is bevonva a beszélgetésbe.
Craiován az állomáson Naidin Bogdan várt ránk és szállásunkra vitt bennünket csomagjainkkal.
Kép
Rövid kipakolást követően taxival mentünk Belu Eugen otthonába, ahol a házigazda nagy szeretettel fogadott bennünket.
Kép
Már több gyűjtő is jelen volt, és folyamatosan érkeztek a kaktuszgyűjtők akik a Craiovai találkozóra érkeztek. Öröm volt üdvözölni a rég nem látott barátokat. A magam részéről sajnáltam, hogy voltak akik nem tudtak eljönni az összejövetelre (Braila, Eforia, Constanca) Az üvegházat nem sikerült alaposan szemügyre vennünk, mert hamar besötétedett. Több idő és több létra kellett volna, hogy mindent alaposan szemügyre vehessünk. Amit láttunk arról csak felsőfokban lehet beszélni, de inkább látni kell.
Kép
Nekem nagyon tetszett, hogy az üvegházban kis tavak kerültek kialakításra.
Kép
Vendéglátónk nem hazudtolta meg magát, igényes hidegtálakkal és báránysülttel kedveskedett a résztvevőknek. Az olténiai bor mindenkinek nagyon ízlett.
Kép
Késő este jó hangulatban érkeztünk szállásunkra.


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 04, 2010 6:37 pm
  

Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 9:48 pm
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Szombat reggel korán keltem és, hogy a többieket ne zavarjam körülsétáltam a szállásunknak helyet adó középiskolai kollégium udvarát. Nagyon sajnáltam, hogy köszönést leszámítva nem tudtam szót váltani az udvaron dolgozó munkásokkal. Érdekes volt számomra, hogy a 4-5 eléggé harcias kutyával találkoztam. Mint később megtudtam a gazdátlan kutyákat összefogták, ivartalanították és visszavitték a befogás helyére az iskolába. Mindenki elkészült és elindultunk meglátogatni Copacescu Sorint. A joggal tisztelt kaktuszos szakember örömmel fogadott bennünket hatalmas műemlék jellegű házában.
Kép
Mivel a kaktuszok még nem kerültek ki a nyári szállásra, nem volt egyszerű megnézni a több szintben elhelyezett szakgyűjteményt. Minden tisztelet Copacescu úrnak, mert hatalmas energiát igényel a rengeteg növény be és kipakolása.
Kép
A gyűjtemény fenntartására hatalmas költségeket kell fordítani.
Kép
Amerre mentünk mindenett kaktuszokat láttunk a pincétől a padlásig.
Kép
Elköszöntünk vendéglátónktól és elindultunk kellemes tavaszi napsütésben a városi botanikuskertbe.
Kép


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 04, 2010 7:07 pm
  

Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 9:48 pm
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
A botanikuskertben körbesétálva sok érdekes és értékes növényt láttunk. Vélhetően nagyon sok pénzt kellene a kertre fordítani, hogy minden igényt kielégítsen.
Kép
Nemcsak növényeket láttunk de találkoztunk harkállyal és mókussal is.
Kép
A következő megálló egy presszó volt ahol elfogyasztottunk egy üdítőt.
Kép
Továbbindultunk a városközpontban ahol a húsvétra tekintettel igen színpompás köztéri dekorációkat láttunk.
Kép
Az Aztékium egyesület közgyűlésére a főtéren található épület 5. emeletén található étterem különtermében került sor.
Kép
A magasból szép kilátás tárult a főtérre.
Kép
Kép


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 04, 2010 8:03 pm
  

Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 26, 2008 9:48 pm
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Miután minden meghívott megérkezett megkezdődött az Aztekium egyesület közgyűlése. Az asztal közepén egy szép Echinocactus grusonii jelezte, hogy kaktuszgyűjtők üllnek az asztalnál. Az elnök és a titkár beszámolt az addig végzett munkáról. Sikeresnek tekintették a résztvevők a növényajándékozási akciót.
Kép
A jelenlevők döntöttek, hogy a 2010-es évben a Dr. Lungu emlékére alapított kitüntetést Libnárné Herczeg Ilonának és Zimer Eduartnak ítélik oda. Gratulálok a kitünteteknek. A közgyűlést követően egy előadás megtartására került sor. A színvonalas diavetítést követően díszvacsora következett.
Kép
Kép
A résztvevők késő estig beszélgettek és sajnálták, hogy hamar elszaladt az együtt töltött idő.
Másnap korán reggel taxival mentünk az állomásra és egy kávé elfogyasztása után elindultunk hazafelé. Először Szabó Gábortól vettünk búcsút, majd Aradnál köszöntem el a többiektől akik leszállás után még beterveztek egy kaktuszgyűjtő meglátogatását. Egyedül maradtam, nagyon hiányoztak a barátok.
Kép
A hazafelé tartó úton a fényképezőgép képeit nézegettem és visszaidéztem a kellemes emlékeket. Este fél hatra értem haza.
Köszönöm minden résztvevőnek ezt a felejthetetlen utazást.
Miután jól elbeszélgettem magammal a fórumon, befejezésül had javasoljam mindenkinek, ha tud vegyen részt hasonló rendezvényeken, mert egy ilyen híradás nem tudja visszaadni azt az élményt amit a résztvevők átéltek.


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 04, 2010 8:58 pm
  

Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 8:16 pm
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Gyenesdiás
István! - jó volt olvasni az élménybeszámolódat.
Köszi!

_________________
Ibolya


          Vissza a tetejére  
 
 
Új téma nyitása Hozzászólás a témához



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Ugrás:  

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség