Fórum kezdőlap » Csevegések egyebekröl » Szabad témájú viták

 


Új téma nyitása Hozzászólás a témához
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Oltás
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 01, 2010 11:13 pm
  


Csatlakozott: pén. nov. 28, 2008 4:01 pm
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Úrhida
Szia Melinda! Örülök, hogy a hungaricust választottad alanynak és, hogy sikeres volt az oltásod. Vannak gyűjtők akik esküsznek, hogy bizonyos kaktuszok más más alanyon érzik jól magukat. A hungaricus minden nemesnek kitűnő! Bár el kell ismerni, hogy az esztétikai szempontok is sokat számitanak. Pl. nagyon hülyén néz ki egy Blossfeldia oltás egy masszív zömök hungaricuson. További sok sikert! Tamás


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd feb. 02, 2010 9:44 pm
  

Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 24, 2008 10:26 pm
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Szatmár
Igaz nem vagyok hive az oltásoknak de én is nagyon jó alanynak tartom a hungaricust. Megtalálható benne az Echinopsis szivósága és a Cereus büszke tartása. Igazad van Tamás, nagyob méretü növényeknek való nem a Blossfeldianak.

_________________
Sanyi

http://www.aztekium.ro


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: oltas
HozzászólásElküldve: kedd feb. 02, 2010 10:46 pm
  


Csatlakozott: csüt. dec. 31, 2009 8:17 pm
Hozzászólások: 27
Mint irtam mar sok novenyem holland ezert tobb oltott novenyem van.Megvagyok elegedve az eredmennyel,mert viragoznak,nonek szepen es nem lettek felfuvalkodottak.Oszlopkaktaszokat hasznaltam alanynak,amik nem tul gyors novekedesuek.oltottam notocactus leninghausiit es nagyon jol turte igy a telen a vizhianyt ,mig oltatlan tarsa megtoppedt es kellett egy jo honap ,hogy visszanyerje eredeti alakjat.Remelem ezzel a viragzasat is hamarabb eleri.


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. feb. 05, 2010 9:31 pm
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Szia Melinda!

Én is oltotam Leninghausit Peireschiopsisra

Kép Kép

Két év multán--------------------------------------------------------------------------- Négy év multán

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Eriocactus leninghausii
HozzászólásElküldve: vas. feb. 07, 2010 5:19 pm
  


Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 10:09 pm
Hozzászólások: 303
Tartózkodási hely: Nagybanya
Eriocactus leninghausii

Fiatal korában gömb alakú, fejletten eléri az egy m. magasságot és kb. 10cm szélességet idős korában oszlop alakú alulról sarjakat hoz, s így csoportot alkot. Bordázata alacsony,30 db körűli.15 db peremtövise vékony sörteszerű fehérsárga vagy fehér is lehet középtövise ivelt kb.4 cm hosszú kevésbé ívelt sörte.Virága 4 cm hosszú, 5 cm széles. Magja nagyon apró, fényes barna. Könyen szaporitható magrol. A Notocactus nemzetségbe van besorolva mint Notocactus leninghausii

Kép----------------Kép

----------------------Notocactus leninghausii----------------------------------------------------Notocactus leninghausii "albispinus"

_________________
Hans


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: oltas
HozzászólásElküldve: vas. feb. 07, 2010 9:47 pm
  


Csatlakozott: csüt. dec. 31, 2009 8:17 pm
Hozzászólások: 27
Szepek! Frederico Guillermo Lenninghaus fedezte fel a fajt 1894-ben,rola neveztek el.Jellegzetessege meg ,hogy a ferde korona tarejosan alakulo finom tovisekkel fedett ,ezt a notocactus clavicepsnel is megfigyeltem.A magrol vetett novenyek az elso evben lassan fejlodnek.Enyhen savanyu talajkevereket kivan amit tozeg hozzaadasaval lehet elerni.Fiatalon ,mint minden notocactus a felarnyekot jobban kedveli a tuzo napnal.Viragot csak az idosebb peldanyok hoznak.A notocactus magnificus 6 a notocactus claviceps 7 evre viragzott


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Eriocactus leninghausii
HozzászólásElküldve: kedd feb. 09, 2010 1:23 pm
  


Csatlakozott: pén. nov. 28, 2008 4:01 pm
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Úrhida
Hallo! Mein Freund Hans. Ich möchte mich für eine kleine weiße leninghausi bekommen. Du gibst mir?


          Vissza a tetejére  
 
 
Új téma nyitása Hozzászólás a témához



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Ugrás:  

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség