Fórum kezdőlap » Csevegések egyebekröl » Szabad témájú viták

 


Új téma nyitása Hozzászólás a témához
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ki vagyok?
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 09, 2012 8:20 pm
  

Avatar

Csatlakozott: hétf. szept. 15, 2008 5:25 pm
Hozzászólások: 88
Jó estét!


Szutorisz Gyula 80 éves

Budapestre látogattunk a kaktuszos karácsony alkalmával, elhatároztuk hogy meglátogatjuk Szutorisz Gyulát is, december 10-én.
Egy kis emlékfeltárás a megismerkedésünkröl. 1992-ben Tamás Gyula meghívott hogy látogassunk el Budapestre, a Nyugati pályaudvaron várt Pintér Péterrel együtt, aki akkor az MKOE (Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesület) elnöke volt. Bemutatták nekünk Budapestet és elvittek Balogh László illetve Szutorisz Gyula kaktuszgyűjtőkhöz is. Bemutatkozás és fogadtatás után, egy csodálatos szakszerűen elrendezett gyűjteményt mutatott meg nekünk. Ezek után egy szívélyes baráti kapcsolat alakult ki köztünk. Érdeklődően többször látogattuk meg Gyulát, egyik alkalommal sok fiatal társaságában találtam. Pár perc türelmet kért, mivel egyetemi hallgatóknak tartott előadást. Innen fogant a gondolatom: Hogyan lehetnék én is hallgatottja a Kertészeti Egyetemnek? Gyula bemutatott dr. Mészáros Zoltánnak a Kertészeti Egyetemen, segítségével megtudtam a lehetőségeket a felvételizésre, így lettem kertészmérnök. Gyulával a kapcsolatunk szorosabbra fűződött, idővel sok szép növénnyel gazdagodott a gyűjteményem tőle.
Több alkalommal járt Romániában, amiből 8 közös tevékenységben együtt vetünk részt. Gyula könyvet irt az alpesi növények helyszíni tanulmányozásáról, amiben, igaz név nélkül megemlít engem is.
Decemberi találkozásunkkor, beszélgetésünk közbe derült ki hogy mivel Gyula nagyon szereti a hegyeket és ezek növényvilágát, a 80-adik születésnapját is a hegyen töltötte be, júliusban a Parâng hegységben. Elmesélte hogy a hetvenes években, gondozásába volt adva, Debreczy Zsolt által a herbárium részére beszerzett anyag, télálló kaktuszok, amiket szorgalmasan gondozott és tovább szaporított. Elmondása szerint, sosem magról, hanem mindig csak vegetatív úton szaporít hogy fennmaradjon a fajtiszta gyűjtemény, a termések megsemmisítésre kerülnek.
Ismert külföldi gyűjtőkkel tartott fen kapcsolatot, ezek között megemlíteném a Romániai dr. Lungu-t, akitől volt alkalma ritka növényeket beszerezni, amivel most is büszkélkedhet.
Télálló kaktuszainak nagy része a szabadban, sziklakertben telelnek, nem mindig veszteség nélkül, ez oknál fogva mindig egy egy példányt védett helyen teleltet, biztos megmaradás végett.

Lőrincz István

Kép
Én és Szutorisz Gyula,

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
............................................Dumbraian Marius...................................Szutorisz Gyula

_________________
kaktuszjack


          Vissza a tetejére  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki vagyok?
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 28, 2012 7:48 pm
  

Avatar

Csatlakozott: hétf. szept. 15, 2008 5:25 pm
Hozzászólások: 88
Jó estét!


Bemutatom Johann Steiner kaktuszgyűjtőt
Néhány évvel ezelőtt ismerkedtünk meg és kellemes perceket töltöttünk együtt a Kisbányai (Băişoara) kaktuszgyűjtők táborának résztvevőivel. Lehetőségünk volt akkor hogy megtekinthessük diaképekkel a személyes gyűjteményét Johann úrnak aki maga kommentálta. Ö egy közeli együttműködője Marcel Câmpean-nak Medgyes-böl (Medias), és vele együtt jött a Kisbányai (Băişoara) találkozóra.
Kapcsolatunk Steiner úrral megszakadt egy időre, talán azért, mert a kommunikációs lehetőségek hiányoztak, több éve Németországban él. Nemrég kapcsolatba kerültünk Bauer Nikolaus úrral, megtudtuk, hogy jó szomszédok, és együttműködnek a közös hobbinkban is, a kaktuszgyűjtésben. Újra felvettük a kapcsolatot, és örömünket megtudtuk Steiner úrnak az a szándéka, hogy tagja legyen a mi egyesületünknek, ami hamarosan meg is lesz. A látható néhány kép Steiner úr.
A képek "Andreas Wessner"cégnél

http://s1040.photobucket.com/albums/b40 ...

http://www.wessner-kakteen.de/

Kép

Kép

Kép

_________________
kaktuszjack


          Vissza a tetejére  
 
 
Új téma nyitása Hozzászólás a témához



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Ugrás:  

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség