Prima pagină » Asociatia Aztekium » Viata asociatiei

 


Scrie un subiect nou Răspunde la subiect
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Intalnire la Chereusa
MesajScris: Vin Apr 26, 2013 9:09 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mar Aug 12, 2008 12:09 pm
Mesaje: 465
Localitate: Gilau jud Cluj
In perioada 22-23 iunie va avea loc intalnirea de la Chereusa (jud. Satu Mare) organizata de Mircea Pop sub egida ACC Aztekium.
Tema principala a intalnirii: Genul Echinopsis si hibrizii lui.
Va rugam sa confirmati participarea dumneavoastra mentionand numele si numarul de persoane pentru a face o estimare cat mai corecta a necesarului de locuri de cazare si alimente.
Ii multumim prietenului Mircea pentru ca s-a oferit sa gazduiasca o intalnire a asociatiei si suntem convinsi ca va iesi o manifestare de nota 10 cu multa multa voie buna si vizitarea si studierea colectiei Mircea Pop care printre multe altele are cea mai bogata colectie de hibrizi de Echinopsis din Romania si printre cele mai complete din Europa !
Puteti confirma participarea aici sau la adresa de mail a lui Mircea mircha59@yahoo.com sau nr de mobil al lui Mircea 0752314244

Incep eu: familia Neciu, 4 bucati (2 mari si doi mici), aducem cort personal. :lol: :lol:

_________________
Cristi


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnire la Chereusa
MesajScris: Vin Apr 26, 2013 9:43 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Aug 06, 2008 7:19 pm
Mesaje: 1270
Localitate: Satu Mare
Conform și eu participarea. Probabil două persoane și probabil cort personal :roll:

_________________
Numai bine şi mulţi cactuşi

siuka

www.aztekium.ro


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnire la Chereusa
MesajScris: Sâm Apr 27, 2013 6:51 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Aug 03, 2008 10:37 am
Mesaje: 854
Localitate: Bucuresti
Salut !

Voi fi prezent si eu, cu sau fara familion - sa vedem cum decurg negocierile :) !

_________________
Toate cele bune !
Liviutz


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnire la Chereusa
MesajScris: Lun Apr 29, 2013 10:06 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Lun Aug 11, 2008 6:07 pm
Mesaje: 87
Localitate: Timisoara
Salut !


Daca nu intervine ceva neprevazut, dorim si noi (doua persoane ) sa fim prezenti neaparat la aceasta intalnire.Rugam pe aceasta cale pe Mircea, sa mai semene iarba ca sa avem loc destul pentru montarea corturilor.

Numai bine

Melchior

_________________
http://cactus2009.5mp.eu/web.php?a=cactus2009


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnire la Chereusa
MesajScris: Mar Apr 30, 2013 7:19 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mar Aug 12, 2008 12:09 pm
Mesaje: 465
Localitate: Gilau jud Cluj
Adaug doar 2 elemente interesante privind intalnirea:
Chereusa e la cca 10 km de Baile Tasnad si in 15 de minute doritorii pot fi acolo pt o scurta cura de apa sarata impreuna cu copiii care sigur nu vor avea nimic impotriva.
Mircea, pentru a carui calitate de bucatar garantez, a promis ca pregateste el un miel la protap in stil vanatoresc, asezonat cu ce trebuie.
Decor mirific+ colectie superba de cactusi si suculente cu sansa de a vedea sute de hibrizi in plina floare + gazde de nota 10 + prietenii aztekiumisti iubitori de cactusi + mancare la ceaun si protap....

_________________
Cristi


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnire la Chereusa
MesajScris: Mie Iun 05, 2013 9:45 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Aug 06, 2008 7:19 pm
Mesaje: 1270
Localitate: Satu Mare
Participanții sunt rugați să trimită lui Mircea Pop prin mandat poștal 50 de lei/adult pentru cumpărături cu cel puțin 10 zile înainte de întâlnire. Pentru detalii poate fi contactat prin email: mircha59@yahoo.com sau la numărul de mobil 0752314244. Participannții sunt așteptați de vineri 21 iunie.

_________________
Numai bine şi mulţi cactuşi

siuka

www.aztekium.ro


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnire la Chereusa
MesajScris: Vin Iun 14, 2013 3:36 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mar Aug 12, 2008 12:09 pm
Mesaje: 465
Localitate: Gilau jud Cluj
Intalnirea se anunta exraordinara! Sunt deja 45 de participanti anuntati si aproape sigur altii vor aparea intre timp!
Va rog sa retineti: cei 50 lei/ persoana adulta trimisi in avans sunt doar o cheltuiala aproximativa. Exista posibilitatea ca sa mai fie nevoie de o suma. Asta vom vedea acolo cand facem socoteala finala inclusiv in functie de numarul total de participanti.
Daca cineva are nevoie de anumite mancaruri speciale (vegetarieni, persoane cu alergii alimentare etc.) va rugam sa va ingrijiti fiecare de nevoile voastre si sa va asigurati tot ceea ce va trebuie!
Baile Tasnad sunt la cca 10 km distanta si am inteles ca sunt intr-o stare foarte buna. Cei care veniti cu masini si doriti, va puteti aduce costume de baie si sa dati o fuga la apa!

_________________
Cristi


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnire la Chereusa
MesajScris: Sâm Iun 15, 2013 8:09 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 27, 2008 9:44 pm
Mesaje: 320
Localitate: Baia Mare
Buna seara!

Va mulțumesc pentru informații.

_________________
Hans


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnire la Chereusa
MesajScris: Joi Iun 20, 2013 10:44 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Mar Aug 12, 2008 12:09 pm
Mesaje: 465
Localitate: Gilau jud Cluj
Tocmai am pregatit o ladita cu plante care urmeaza sa fie oferite ca premiu la tombola traditionala. Sper sa va placa!
Imagine

_________________
Cristi


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnire la Chereusa
MesajScris: Dum Iun 23, 2013 9:13 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mar Aug 12, 2008 12:09 pm
Mesaje: 465
Localitate: Gilau jud Cluj
Am sosit la Chereusa vineri pe la ora 11 dimineata.Am fost primii sositi. Imediat au inceput sa apara rand pe rand si ceilalti participanti.
Ce as putea spune?
- in primul rand mii de multumiri familiei Elvira si Mircea Pop pentru eforturile facute, pentru organizare si pentru extraordinara amabilitate!
- in al doilea rand felicitari lui Mircea pentru impresionanta colectie de Echinopsis! E clar ca plantele il iubesc: in noaptea de vineri-sambata au fost circa 30 de forme inflorite care s-au stins spre amiaza zilei de sambata. Atat in noaptea dinainte cat si in urmatoarea, numarul florilor a fost mult mai mic, asa ca sincronizarea a fost perfecta! E greu sa descriu in cuvinte frumusetea florilor: imaginile vor vorbi pentru mine.
- in al treilea rand m-am bucurat mult sa revad colegi de asociatie, cactusisti si cactusiste si sa cunosc noi membri si simpatizanti, oameni foarte faini alaturi de care am petrecut 3 zile minunate!
- in al patrulea rand a fost cald; dar cald, frate! eu nu sunt foarte prieten cu soarele, am a vut noroc cu dusul cu apa rece pe care l-am folosit de multe ori peste haine, bucurandu-ma timp de 1-2 ore apoi de racoreala hainelor ude de pe mine.
-in al cincilea rand multe multumiri vecinului lui Mircea care a fost si bucatar imprequna cu sotia; au gatit o mancare delicioasa! Multumim!
-in al saselea rand multumi Primariei Comunei Santau care prin viceprimarul sau a fost foarte receptiva la manifestarea noastra, ne-a vizitat si ne-a pus la dispozitie o sala de clasa in scoala pentru a ne desfasura in conditi optime sedinta asociatiei.
-in al saptelea rand multumim lui Doamne-Doamne ca ne-a dat o ploaie sambata seara (chiar daca a fost prea ge neroasa si ne-am cam inundat corturile :-) ), dar ne-a racorit si astfel a permis spiritelor sa se inflacareze mai mult in discutii cactusistice.
-in al optulea rand, (dar nu celui din urma!) multumim domnilor Nevezi si Tar pentru demonstratiile practice de altoire si recoltare si curatare a semintelor, ambele foarte instructive si indelung comentate si discutate si domnului Lorincz pentru proiectia si prezentarea facute genului Mammillaria si istoriei de 15 ani a Asociatiei Aztekium
-in al noualea rand (dar nu ultimul) multe multumiri domnului Suta pentru donarea de carte facuta; un gest foarte frumos care a fost apreciat pe masura! Cipriane, sper sa te reapuci de colectie si atunci stii pe cine sa cauti!
Repet: participanti de nota 10, gazde de nota 10, colectie de nota 10!!!!

P.S. Mircea, transmite te rog salutari lui Gogu, mascota intalnirii. He is the man! Pot spune fara rezerve ca am intalnit si pitici fericiti! : :D :D
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

_________________
Cristi


Ultima oară modificat de cristi pe Dum Iun 23, 2013 9:20 pm, modificat 1 dată în total.

          Sus  
 
 
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Mergi la:  

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România