Prima pagină » Asociatia Aztekium » Viata asociatiei

 


Scrie un subiect nou Răspunde la subiect
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Întâlnirea de la Cluj Napoca
MesajScris: Dum Oct 12, 2008 7:46 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Aug 06, 2008 7:19 pm
Mesaje: 1270
Localitate: Satu Mare
Salut,

Se apropie data întâlnirii de la Cluj. Pentru a uşura organizarea rog pe doritorii de a participa la această întâlnire să-şi anunţe intenţia de participare.
Să nu iutăm că Adi Popa ne aşteaptă cu peştele pe care nu la prins la Eforie :!:

_________________
Numai bine şi mulţi cactuşi

siuka

www.aztekium.ro


          Sus  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Oct 13, 2008 7:35 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 27, 2008 9:44 pm
Mesaje: 320
Localitate: Baia Mare
Buna seara

In data de 10 octombrie am avut o întâlnire la Baia Mare cu Adi Popa si am discutat despre întâlnirea de la Cluj . Am stabilit un program orientativ , vineri 21 noiembrie sosire si cazare . Simbata 22 vizita la gradina botanica si la câtva colecţionari de cactuşi iar seara la ora 18 prezentare de imagini despre „ colectii si colectionari ,,.urmate de discuţii si propuneri de proiecte pentru anul 2009. Dumineca concluzii,cafea si ….. a.m.d. Informaţii suplimentare la ADI POPA telefon 0745599804.


Hans.


          Sus  
 
Neconectat
 Subiectul mesajului: intalnire
MesajScris: Sâm Noi 15, 2008 9:06 pm
  


Membru din: Vin Aug 15, 2008 3:45 pm
Mesaje: 40
Salut,
Pensiunea din...Faget,precis o sa ....duduie!De la Craiova ,venim cu viteza....masinii!La intoarcere,cu masina plina de....cuparaturi,vom merge ca....melcul si nu vor mai fi probleme cu radarele !
Pentru deplasarea eficienta prin Cluj,pentru a vizita tot ce se poate vizita,Adi a pregatit pentru fiecare cate o pereche de ...role! :o
Sa ne vedem sanatosi! Bogdan.


          Sus  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Noi 20, 2008 6:11 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 27, 2008 9:44 pm
Mesaje: 320
Localitate: Baia Mare
salut tuturor
noi baimareni venim cu ceva lichid de frina sa mearga mai bine masina spre faget.
aducem si ceva reviste cu gagici (aztekium)
sosim in cluj la gara la ora 12.00
tuturora drum bun . va asteptam cu drag

hans


          Sus  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Noi 22, 2008 9:52 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Aug 06, 2008 7:19 pm
Mesaje: 1270
Localitate: Satu Mare
Salut,

Din păcate nu am putut merge la întâlnire. Am vorbit cu băieţii în urmă cu o oră. Au fost azi foarte vioi animaţi poate de frigul care s-a instalat; au vizitat trei colecţii mari printre care şi Adaria. Acum se încălzesc lângă un pahar de vorbă. Poate s-a găsi unul mai guraliv care să povestească despre această intâlnire.

_________________
Numai bine şi mulţi cactuşi

siuka

www.aztekium.ro


          Sus  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Noi 27, 2008 7:27 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 26, 2008 9:10 pm
Mesaje: 54
Localitate: Valea Seaca
Pacat ca nu am dat mai repede pe aici. De stiam de asemenea intilnire veneam si eu. Fosta a cineva la intilnirea asta :?:
Am citit despre intilnirea de la Eforie. de ce nu se face vara :?: La mare vara i fain cand sunt multi pe plaja

_________________
mugurel


          Sus  
 
Neconectat
 Subiectul mesajului: Cluj
MesajScris: Vin Noi 28, 2008 9:39 pm
  


Membru din: Vin Aug 15, 2008 3:45 pm
Mesaje: 40
Salut,
Comprimarea timpului nu este doar o teorie relativista,chiar a devenit realitate!Trebuie sa va marturisesc ca si acum sunt ,,pe fuga,,dar vreau sa relatez,chiar cu intarziere,programul celor 3 zile.
O intalnire este totdeauna placuta,mai ales cand grupul este neasteptat de mare,cand te afli pe domenii regale!
Dupa ce ,,convoiul,,a fost constituit in Cluj,am purces in tromba la..DOMENIUL REGILOR,undeva,la 15km ,peste dealuri!Cina a demarat,in tromba,cu discutii aprinse despre....cactusi( :roll: ),stinse ritmic cu apa de...gura provenita din diverse vase!
Nu cred ca a fost noapte,pentru ca afara era deja ziua cand a trebuit sa ne ridicam si sa plecam in vizita! :(
Grea zi,dar toti am fost in forma!
Primul popas l-am facut la serele ONCOS!O colectie frumoasa,facuta din hobby,ingrijita de doi pasionati!Dupa ce am vizitat si sera ,,patronata,,de prietenul nostru,Adi,de la regia de apa,ne-am repezit in fapt de seara sa-i salutam pe ....adarieni!
Sambata seara,masa festiva,cu vizionare foto ,colectii si colectionari si.....surpriza serii,un frumos tort(o sa-l vedeti)si multa sampanie!
Duminica,pana la pranz,am colindat Gradina Botanica din Cluj,punctul forte fiind sera cu cactusi!
Am petrecut frumos,interesant,relaxant si de multe ori,chiar....surprinzator! :?
Se pot povesti mult mai multe!O seara placuta!


          Sus  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Dec 05, 2008 9:42 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 26, 2008 9:10 pm
Mesaje: 54
Localitate: Valea Seaca
Am vazut la Foto pozele facute la Cluj. In multe locuri ati umblat :!: Sunt acolo multi cactusi mari. Ati fost si multi la intalnire. Daca vor mai fi intalniri si eu as veni :oops:

_________________
mugurel


          Sus  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Dec 07, 2008 7:00 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Aug 06, 2008 7:19 pm
Mesaje: 1270
Localitate: Satu Mare
Buna seara

Câteva momente ale întâlnirii de la Cluj Napoca le puteţi vedea la galerie:


http://www.aztekium.ro/gallery/thumbnails.php?album=72

Sunt convins că au fost multe momente plăcute.

_________________
Numai bine şi mulţi cactuşi

siuka

www.aztekium.ro


          Sus  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Dec 18, 2008 2:23 pm
  


Membru din: Joi Dec 18, 2008 1:30 pm
Mesaje: 1
Buna ziua!

Din diverse motive, o buna perioada de timp am lipsit din viata asociatiei.
Intalnirea de la Cluj Napoca a fost un prilej de a-mi intalni vechi prieteni, pe care nu i-am mai vazut de cativa ani.
E destul de greu sa exprim prin cuvinte, bucuria traita in momentul intalnirii acestor oameni alaturi de care am atatea amintiri placute.
Din pacate, singurul inconvenient a fost <timpul> scurt...
In rest, tot ce a tinut de organizare si satrea de spirit a participantilor, a fost o reusita deplina.
Felicitari organizatorului: Adi Popa


          Sus  
 
 
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Mergi la:  

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România