Prima pagină » Asociatia Aztekium » Viata asociatiei

 


Scrie un subiect nou Răspunde la subiect
Autor Mesaj
MesajScris: Sâm Ian 16, 2016 8:51 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mar Aug 12, 2008 12:09 pm
Mesaje: 465
Localitate: Gilau jud Cluj
Azi ne-am vazut pentru prima oara in 2016. Vreo 20 de membri si simpatizanti ai asociatiei, din Romania si Ungaria, am povestit in romana, maghiara si engleza despre plantele noastre, am vizitat expozitia, am vizionat filme cu vizite in colectii si ne-am ospatat la un restaurant frumos.
Am fost impresionat de ceea ce am vazut: o investitie mare, o lucrare de calitate, mi-a dat senzatia ca nu sunt in Romania, ci intr-o tara asa cum ne-o dorim si noi.
Va impartasesc cateva imagini:
Imagine Imagine Imagine

Felicit pe toti cei care au muncit pentru ca acest frumos proiect sa prinda viata!

_________________
Cristi


          Sus  
 
MesajScris: Dum Ian 17, 2016 2:25 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Aug 06, 2008 7:19 pm
Mesaje: 1270
Localitate: Satu Mare
Este într-adevăr o construcție frumoasă. Merită făcută o vizită. A fost o întâlnire plăcută, cei care au fost prezenți nu cred că regretă efortul.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

_________________
Numai bine şi mulţi cactuşi

siuka

www.aztekium.ro


          Sus  
 
MesajScris: Lun Ian 18, 2016 1:48 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Lun Aug 11, 2008 6:07 pm
Mesaje: 87
Localitate: Timisoara
Am participat la prima intalnire din acest an al Asociatiei Aztekium si nu mi-a parut rau. S-au adeverit asteptarile si am vazut o realizare moderna si foarte frumoasa. Vizitand pentru prima data pavilionul aproape exclusiv cu plante suculenete (ici- colo cate un palmier decorativ), am primit imediat raspuns la intrebarile mele, privind iluminatul si aerisirea spatiului generos care adaposteste plantele suculente. Plantele au fost mutate nu demult ,sunt comvins ca dupa timpul de adaptare plantele vor arata splendid.
Imagine

Peste tot se vede accentul pus pe aranjamentul ornamental al plantelor

Imagine
Aranjament cu diferite specii de Haworthia

Imagine
Lumina naturala ,iluminatul artificial si ventilatia

Imagine

Ghivece cu Lithops originale Vida Geza

Imagine

Majoritatea plantelor sunt grupate pe subcontinente (America de N,Sud si Central)

Imagine

Plante mai mici,cristate si clorofildeficitare.

A fost prima intalnire din acest an si deja am primit mai mult de la Asociatie fata de cotizatia anuala ce am dat. Cum am mai scris, fiecare trebuie sa si participam dupa posibilitati la evenimentele organizate de Asociatie ca sa vedem adevarata ei valoare. Nu este suficient numai sa asteptam postasul sa ne aduca contravaloarea cotizatiei anuale si din lipsa de altceva sa puricam statutul Asociatiei.

Numai bine

Melchior

_________________
http://cactus2009.5mp.eu/web.php?a=cactus2009


          Sus  
 
 
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Mergi la:  

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România