Prima pagină » Asociatia Aztekium » Viata asociatiei

 


Scrie un subiect nou Răspunde la subiect
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: A sosit timpul semănatului.
MesajScris: Vin Ian 23, 2015 9:19 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 27, 2008 9:44 pm
Mesaje: 320
Localitate: Baia Mare
Buna seara!


"A sosit timpul semănatului.

Avem un stoc de semințe de cactuşi de pe plantele proprii.Persoanele interesate care doresc să încerce înmulţirea cactuşilor prin semănare, cei care doresc să câștige experiență în acest domeniu, sau experimentează cu semănăturile, dar nu au seminte pentru asfel de scopuri dorim să le ajutăm. Dacă sunteți interesat de semințe de cactuşi în numele asociației noastre vă oferim posibilitatea de a obține semințele. Semintele sunt gratuite.Vă vom trimite cu plăcere, în schimbul unui plic timbrat. Ne-am gândit să puneţi într-un plic expediat la adresa dată de noi un alt plic timbrat care la destinatar sa aibă adresa dumneavoastră. Noi vom pune în ele seminţele şi vom trimite plicul la adresa de pe el.Vă rugăm să trimiteți scrisorile la următoarea adresă.

Istvan Lorincz
Baia Mare
Str. Ciresilor Nr.18
Jud. Maramures
430333 România"

_________________
Hans


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: A sosit timpul semănatului.
MesajScris: Vin Feb 27, 2015 9:35 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Joi Aug 07, 2008 9:35 am
Mesaje: 57
Localitate: Baia Mare
Actiunea s-a derulat cel mai mult prin Facebook, respectiv Posta Romana. Consider ca a avut succes, am primit peste 15 plicuri cu solicitare de seminte. Ca raspuns in fiecare plic am pus cate 12 pachetele ce contineau fiecare circa 20 de seminte din mai multe genuri respectiv specii. Multi dintre cei care au solicitat semintele au confirmat ca au primit plicul raspuns de la mine. Au fost solicitari din mai multe judete din tara
si una si din Republica Moldova. Cred ca am reusit sa-i multumesc pe toti. Mi-ar placea ca sa vad pe viitor confirmarea lucrarilor de semanare a acestor seminte materializata in plantute de cactusi care sa imbogateasca colectiile de cactusi a celor pasionati.

_________________
kaktuszjack


          Sus  
 
 
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Mergi la:  

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România