Prima pagină » Asociatia Aztekium » Viata asociatiei

 


Scrie un subiect nou Răspunde la subiect
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Newsletter ianuarie 2013
MesajScris: Dum Ian 27, 2013 6:55 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mar Aug 12, 2008 12:09 pm
Mesaje: 465
Localitate: Gilau jud Cluj
Am primit jurnalul electronic al asociatiei. Ii multumesc domnului Tar pentru realizare si colegilor care au contribuit cu articole.Ca si pana acum, este un numar la obiect, util pentru toata lumea si frumos prezentat!

_________________
Cristi


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Newsletter ianuarie 2013
MesajScris: Lun Ian 28, 2013 9:15 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Aug 03, 2008 10:37 am
Mesaje: 854
Localitate: Bucuresti
Salut !

Am primit si eu newsletter-ul, este fain si ii multumesc lui Alexandru Tar pentru perseverenta.

In context, rog membrii Aztekium (dar nu numai) sa ramana activi si sa trimita cate un articol lui Siuka, macar o data pe an. O vizita la un obiectiv cactusistic, o planta noua in colectie, o planta inflorita pentru prima oara, experiente pozitive si negative in cultura plantelor suculente - orice poate constitui un subiect de interes pentru colegi.

Caci iata, intalnirile fizice sunt rare, pentru ca romanii stau prost cu tandemul timp&bani (cand au timp n-au bani iar cand au bani nu mai au timp liber :wink: ) - de ce sa n-o spunem. Iar mediul virtual ramane mijlocul cel mai eficace in care ne putem desfasura activitatea de club.

Sunt convins ca pentru noi toti viata domestica si profesionala este complicata, dar timpul in care activam ca si cactusisti este un debuseu, un alter-ego. Si trebuie sa lasam o urma a trecerii noastre pe aici, caci plantele si oamenii se duc - dar informatia ramane vesnica in aceasta epoca. Ne vor citi si stranepotii, vor aniversa 100 de ani de la infiintarea Aztekium ... :)

_________________
Toate cele bune !
Liviutz


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Newsletter ianuarie 2013
MesajScris: Lun Ian 28, 2013 10:42 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Aug 06, 2008 10:57 am
Mesaje: 931
Localitate: Auckland, Noua Zeelanda
Salut tuturor,

Jurnalul electronic este o realizare deosebita iar formatul actual a implinit deja un an si jumatate (si aparitii lunare de un an)! Prilej cu care tin sa urez un calduros La Multi Ani!

Cum a spus si Liviutz - perseverenta este totul! Lucrurile solide se fac cu perseverenta si cu "incapatanare", o "incapatanare" pe care Alexandru Tar a avut-o si pe vremea cand nu existau multi contributori. A mers inainte cum a putut si cu cine l-a ajutat , dar a reusit! Intram insa acum intr-o alta etapa. Il sustin si eu pe Liviutz in cererea sa: trimiteti articole pentru doar prin cat mai multe voci putem avea o diversitate de opinii, viziuni, experiente... dincolo de informatia in sine, fiecare numar al jurnalului este o fila de istorie cactusistica.

Ma bucura evolutia jurnalului, care in scurta sa existenta a demonstrat ca poate reprezenta chiar mai bine (ca sa nu mai vorbim de cost) asociatia decat o revista tiparita. Am spus-o de ai multe ori - daca astazi exista Xerophilia, ea exista si pentru ca am avut un exemplu viu, care ne-a arata ca se poate!

Numai bine,
Eduart

Editare: Alexandru a fost cu consecventa una din persoanele care ne-au reprosat faptul ca Xerophilia este prea... voluminoasa! Eu insa sustin ca, dimpotriva, Jurnalul Acc Aztekium este prea... scurt! Aici nu cadem de acord :D Mai mult (si aici Alexandru este martor) devin usor nervos cand intarzie :twisted:

_________________
I'm not young enough to know everything.
(J.M. Barrie)

https://carpophyma.page.tl/


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Newsletter ianuarie 2013
MesajScris: Lun Ian 28, 2013 4:03 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 01, 2012 8:00 pm
Mesaje: 9
II felicit si eu pe cei care fac aceasta revista. Este frumoasa si cu descieri interesante. Si colegilor din asociatia noastra place chiar daca putini inteleg ce este scris

_________________
Nikolaus Bauer


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Newsletter ianuarie 2013
MesajScris: Lun Ian 28, 2013 8:06 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Aug 06, 2008 7:19 pm
Mesaje: 1270
Localitate: Satu Mare
Salut,

Mulțumesc pentru aprecieri, ar fi bine dacă sugestiile formulate ar deveni realitate. Ultimul număr al jurnalului, cel din ianuarie se poate vedea și descărca de pe site-ul asociației,din http://www.aztekium.ro/modules.php?name ... ge&pid=149, sau se poate descărca din acest topic.

_________________
Numai bine şi mulţi cactuşi

siuka

www.aztekium.ro


          Sus  
 
 
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Mergi la:  

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România