Prima pagină » Asociatia Aztekium » Viata asociatiei

 


Scrie un subiect nou Răspunde la subiect
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Presedintele ACC Aztekium
MesajScris: Mie Noi 28, 2012 7:13 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mar Aug 12, 2008 12:09 pm
Mesaje: 465
Localitate: Gilau jud Cluj
Buna seara,
La intalnirea de la Gilau domnul Mircea Savu si-a anuntat retragerea de la conducerea asociatiei.
M-a luat prin surprindere fiindca stiu ca e o persoana activa si plina de energie. M-a intristat hotararea domniei sale, dar ii respect decizia.
Vreau sa il felicit public pentru intreaga activitate avuta si pentru munca depusa, entuziasm, corectitudine si pentru intelepciunea de a mentine si dezvolta Asociatia in acesti 15 ani de incoerenta, convulsii si degradare de ansamblu a societatii romanesti. E o mare realizare!
Domnule Savu, va felicit si va multumesc pentru tot cea ce ati facut pentru pasiunea noastra comuna si sper ca nu ati pus 'manusile' in cui si ne vom vedea la cat mai multe manifestari sub egida Asociatiei Aztekium!
La propunerea domniei sale si cu acordul unanim al celor prezenti, functia de presedinte ii revine domnului Istvan Lorincz, anterior vicepresedinte, inginer horticultor, colectionar de cactusi si curatorul colectiei Vida Geza apartinand Primariei Baia Mare.Il cunosc pe Istvan de cca 10 ani si cred ca e o alegere foarte buna. Cei care il cunosc pot confirma ca entuziasmul, competenta, voluntarismul, decenta si spiritul progresist il caracterizeaza si sunt convins ca va fi un bun presedinte si sub conducerea lui Asociatia se va dezvolta sub toate aspectele.
Felicitari, Istvan si spor la treaba!

_________________
Cristi


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Presedintele ACC Aztekium
MesajScris: Joi Noi 29, 2012 8:36 pm
  


Membru din: Lun Aug 18, 2008 11:20 am
Mesaje: 12
Localitate: Moldova Noua
Buna seara
Subscriu in totalitate la cele scrise de Cristi despre cei 2 colegi.Nu sunt exagerari,nu sunt "perieri",sunt realitati pe care noi le cunoastem de mult timp.
Doar un lucru as adauga,ca sa nu creada carcotasii ca echipa este incompleta.Echipa de conducere este completa pentruca in unanimitate ,noi cei prezenti,l-am ales ca vicepresedinte pe Cristian Neciu.Inca odata felicitari Cristi.
Atentie,Istvan este un sef care imparte asa de bine problemele de rezolvat,incat lui sa nu-i mai ramana nimic.Glumesc.
Nicusor veterinaru

_________________
dr. Ion Marisescu


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Presedintele ACC Aztekium
MesajScris: Vin Noi 30, 2012 2:03 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mar Aug 12, 2008 12:09 pm
Mesaje: 465
Localitate: Gilau jud Cluj
Salut Nicusor,
Ma bucur asa de mult pentru faptul ca in sfarsit ne-am intalnit!
Multumesc pentru felicitari, am ceva emotii legate de faptul ca am un program personal extrem de incarcat si nu stiu sigur daca acesta imi va permite sa am o activitate optima in cadrul Asociatiei Aztekium in aceasta functie.Daca voi observa ca nu am un randament bun, voi fi primul care voi face pasul inapoi si voi ruga membrii sa aleaga pe altcineva in locul meu. Am intrat in asociatie cu gandul de a face ceea ce pot pentru binele acesteia si in aceasta idee am acceptat functia legitimata prin votul membrilor la propunerea domnului Savu. Va multumesc pentru incredere si sper sa nu dezamagesc.

_________________
Cristi


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Presedintele ACC Aztekium
MesajScris: Sâm Dec 01, 2012 12:14 am
  


Membru din: Lun Mar 21, 2011 5:56 pm
Mesaje: 72
Salut,
Cu tot respectul ,admiratia si simpatia fata de conducerea asociatiei,statutul a fost si el, modificat ? Sincer,eu am avut informatia ca este o intalnire aniversara si de aceea am ramas, putin,surprins!
Multa sanatate domnului Savu, succes noii echipe de conducere !
Sarbatori fericite.Bogdan.


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Presedintele ACC Aztekium
MesajScris: Sâm Dec 01, 2012 2:12 am
  


Membru din: Lun Ian 12, 2009 6:28 pm
Mesaje: 12
Salut,
Doresc mult succes noii echipe de la conducerea asociatiei, cat mai multe realizari si multa sanatate tuturor membrilor asociatiei!
Cu respect ONISOR.


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Presedintele ACC Aztekium
MesajScris: Sâm Dec 01, 2012 10:57 pm
  


Membru din: Lun Aug 18, 2008 11:20 am
Mesaje: 12
Localitate: Moldova Noua
Salut Bogdane
Nu am mai avut timpul necesar sa trecem modificarile prin "parlament",si am fost constransi sa dam o "ordonanta de urgenta"
S-auzim de bine
Nicusor veterinaru

_________________
dr. Ion Marisescu


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Presedintele ACC Aztekium
MesajScris: Dum Dec 02, 2012 11:20 am
  


Membru din: Lun Mar 21, 2011 5:56 pm
Mesaje: 72
Salut Ncu,
De ce atata graba.....!Avem o asociatie,avem un statut,o......bruma de membri.....si respectul care ne apropie!Vreau ca cei care pot gasi o ,,esplicatie,,pentru armonizarea statutul asociatiei cu ,,ordonanta de la Gilau,,sa treaca la.... tabla si sa ma convinga ca gresesc!
Am...... un gust amar,dar nu sunt suparat sau ....invidios! Vreau doar, sa ne RESPECTAM!
Parafrazand un mare conducator de neam ( in viata ) pot spune si eu ,,nu e bine,Nicu......,nu e bine :D )

Sa ne vedem sanatosi si cu chef de vorbaTe salut cu caldura.Bogdan.


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Presedintele ACC Aztekium
MesajScris: Lun Dec 03, 2012 5:50 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Aug 03, 2008 10:37 am
Mesaje: 854
Localitate: Bucuresti
Buna seara !

Cred ca Bogdan are dreptate, nu putem avea pretentia ca la Gilau a fost stabilita noua conducere, in conditiile in care am fost putini membrii, nu au fost anuntate alegeri si nu s-a procedat conform Statutului (http://www.aztekium.ro/modules.php?name ... page&pid=5).

Sunt sigur ca actuala conducere va lua masurile necesare pentru formalizarea procedurii de schimbare - si poate ca se va accepta un sistem de vot prin corespondenta (mail, telefonic, etc). Nu asta ar fi principala problema, ci sa gasim suficienti candidati la munca voluntara ! :)

_________________
Toate cele bune !
Liviutz


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Presedintele ACC Aztekium
MesajScris: Lun Dec 03, 2012 10:52 pm
  


Membru din: Lun Mar 26, 2012 9:57 am
Mesaje: 57
Buna seara,

In urma cu ceva timp am avut placerea sa-l primesc, intr-o vizita, prea scurta zic eu, pe domnul Ioan Nevezi.

Stiindu-l implicat in problemele curente ale asociatiei i-am spus (reprosat este putin prea mult spus) ca eu nu cunosc, in calitate de „tanar membru“, cati membri are asociatia si care sunt acestia. Am sugerat ca o lista „la zi“ sa fie accesibila numai pentru membri, pe site-ul asociatiei.

Revenind la subiectul topicului as dori sa cunosc cat de statutara a fost alegerea noii conduceri. Cati din totalul membrilor au participat la aceasta adunare si au votat „in unanimitate“ noua conducere?

Cu tot respectul domnule Jidoveanu, cred ca era mai bine sa atrageti atentia acolo asupra problemelor de statut. Dar a fost „unanimitate“...
Nu stiu daca „actuala conducere va lua masurile necesare pentru formalizarea procedurii de schimbare”, pentru ca sedinta find nestatutara (cred eu), nu avem o noua conducere.

Insa, intrucat o intrunire imediata, pentru alegerea unei noi conduceri, la care sa participe, conform statutului, „jumatate plus unu din numarul total de membri” fiind, dupa parerea mea o utopie, propun anuntarea acestei sedinte pentru intalnirea din primavara, de la Craiova.

Sunt convins ca, procedand in acest mod, hotararile vor putea fi legale (conform statutului) sau, in cel mai rau caz, mai putin susceptibile unor comentarii.

Asta nu inseamna ca noua conducere aleasa la Gilau nu poate sa demonstreze pana atunci ca poate fi intr-adevar o solutie de viitor.

Numai bine,
Valentin Posea

_________________
Valentin Posea
http://cactus.aicon.ro
http://xerophilia.ro


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Presedintele ACC Aztekium
MesajScris: Lun Dec 03, 2012 11:13 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Aug 03, 2008 10:37 am
Mesaje: 854
Localitate: Bucuresti
Buna seara Dl. Posea !

Inainte sa va raspund la mesaj si sa va povestesc ce s-a intamplat la Gilau (din punctul meu de vedere), va rog sa recunoasteti ca reactionati la problema "din auzite" ! :) :twisted:

_________________
Toate cele bune !
Liviutz


          Sus  
 
 
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Mergi la:  

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România