Prima pagină » Asociatia Aztekium » Viata asociatiei

 


Scrie un subiect nou Răspunde la subiect
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Alegeri 2017
MesajScris: Sâm Mar 18, 2017 9:52 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Aug 06, 2008 7:19 pm
Mesaje: 1270
Localitate: Satu Mare
Stimati colegi,
Consiliul de Administratie al asociatiei a decis sa organizeze, conform statutului, alegeri pentru formarea unui nou consiliu de administratie.
Avand in vedere regulamentul Asociatiei, alegerile de vor desfasura in urmatoarele etape:
-membrii care doresc sa candideze, isi anunta public, intr-un interval de timp anuntat public, pe forumul Aztekium, candidatura insotita de o scurta descriere a activitatii lor in cadrul asociatiei
-se va alcatui o lista a candidatilor, in ordinea depunerii candidaturii
-toti membrii asociatiei vor putea vota direct sau prin corespondenta scrisa trimisa pe adresa asociatiei. Pentru a fi valabila, scrisoarea trebuie sa soseasca cu cel putin 5 zile inainte de data convocarii adunarii generale. Scrisorile vor fi deschise doar in timpul sedintei adunarii generale.
-conform statutului, fiecare membru poate vota un singur candidat
-la sedinta adunarii generale se va vota prin vot direct si vor fi deschise plicurile cu votul prin corespondenta
-se vor numerota voturile primite de fiecare candidat si primii 7 clasati, in ordinea descrescatoare a numarului de voturi, vor forma noul Consiliu de Administratie.
-Consiliul proaspat constituit va sustine o sedinta si membrii sai isi vor alege prin vor direct diferitele functii din asociatie.

_________________
Numai bine şi mulţi cactuşi

siuka

www.aztekium.ro


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegeri 2017
MesajScris: Dum Mar 19, 2017 10:34 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Mar Aug 12, 2008 12:09 pm
Mesaje: 465
Localitate: Gilau jud Cluj
Zilele urmatoare vom reveni cu precizari privind perioada de depunere a candidaturilor, de trimitere a voturilor prin corespondenta si privind organizarea sedintei.
Colegii si colegele care doresc sa se implice concret in bunul mers al asociatiei, sunt invitati sa candideze. Cu cat mai multi doritori de munca voluntara, cu atat mai bine pentru asociatia noastra!

_________________
Cristi


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegeri 2017
MesajScris: Joi Mar 23, 2017 9:52 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Joi Aug 07, 2008 9:35 am
Mesaje: 57
Localitate: Baia Mare
Depunerea candidaturilor pentru Consiliul de Administratie se face începand din acest moment și pâna în data de 31 martie ora 23:59 la acest topic, în continuarea prezentului anunț.
Conform cu Regulamentul de ordine Interioară: citat
"Capitolul 3.
Art.7. Membru al consiliului de administraţie poate fi orice membru al asociaţiei cu o vechime de cel puţin un an în cadrul asociaţiei.
Art.8. Membri Consiliului de Administraţie se aleg pe baza unei candidaturi personale depusă la Consiliul de Administraţie în funcţie, cu cel puţin 45 de zile înainte de data Adunării Generale.
Lista candidaturilor se face cunoscută public de către Consiliul de Administraţie.
Candidatura va cuprinde numele persoanei respective plus o descriere a activităţii sale în cadrul asociaţiei.
Art.9. În Consiliul de Administraţie nu pot candida persoane care au dreptul de membru suspendat în perioada respectivă."

Lista finală a candidatilor se va alcătui în ordinea depunerii candidaturilor și va fi afisată în data de 5 aprilie.
Începând cu data de 6 aprilie și până în data de 5 mai (data primirii la poștă a plicului), membrii asociatiei pot vota prin corespondență scrisă, expediind scrisorile cu votul lor pe adresa
Nevezi Ioan Baia Mare strada Petru Rares 1/5 430181 jud. Maramures
Adunarea generală a Asociatiei este programată pentru data de 15 mai ora 17 la Muzeul de Istorie Satu Mare.
În cazul neîntrunirii cvorumului, ședința se reprogramează în același loc la data de 20 mai ora 13:00.
Consiliul de Administratie al A.C.C. Aztekium

_________________
kaktuszjack


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegeri 2017
MesajScris: Lun Mar 27, 2017 1:03 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Aug 06, 2008 7:19 pm
Mesaje: 1270
Localitate: Satu Mare
Mă numesc Tar Alexandru, sunt membru al asociației din 1997. Am participat la organizarea mai multor activități ale asociației, la realizarea revistei asociației, momentan mă ocup de realizarea jurnalului electronic.
Doresc să candidez în consiliul de administrație viitor.

_________________
Numai bine şi mulţi cactuşi

siuka

www.aztekium.ro


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegeri 2017
MesajScris: Mie Mar 29, 2017 8:02 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mar Aug 12, 2008 12:09 pm
Mesaje: 465
Localitate: Gilau jud Cluj
Sunt Neciu Cristian. Am organizat mai multe intalniri ale asociatiei, am donat plante si seminte membrilor, am scris articole in revista scrisa si in jurnalul electronic, am editat buletinele informative.
Doresc sa candidez pentru un loc in consiliul de administratie al asociatiei.

_________________
Cristi


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegeri 2017
MesajScris: Vin Mar 31, 2017 10:21 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Joi Aug 07, 2008 9:35 am
Mesaje: 57
Localitate: Baia Mare
Sunt István Lörincz. Membru fondator, vicepreședinte, președinte. Colecția de cactuși Vida Gheza Baia Mare

_________________
kaktuszjack


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegeri 2017
MesajScris: Vin Mar 31, 2017 3:09 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Aug 03, 2008 10:37 am
Mesaje: 854
Localitate: Bucuresti
Salut !

Sunt Liviu Jidoveanu, candidez si eu ca membru in Consiliul de Administratie.

In primul rand, am incercat sa conving lumea ca trebuie sa dai macar un pic de la tine, ca sa primesti ceva inapoi, altfel n-o sa mearga (e valabil si pe mai departe !).
Ocazional am mai scris cate un articol pentru Revista si Jurnal, am trimis plante potentialilor noi membri, am participat la unele activitati ale Asociatiei.

_________________
Toate cele bune !
Liviutz


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegeri 2017
MesajScris: Sâm Apr 01, 2017 6:06 pm
  


Membru din: Lun Ian 16, 2012 4:43 pm
Mesaje: 1
Localitate: Seini
Hello,

Ma numesc Ungureanu Alexandru (Cioco), sunt membru al asociatiei, am ajutat la editarea revistei si am participat la organizarea unor activitati in cadrul asociatiei.
Doresc sa candidez pentru un loc in consiliul de administratie al asociatiei.

Multumesc


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegeri 2017
MesajScris: Mie Apr 05, 2017 10:38 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Mar Aug 12, 2008 12:09 pm
Mesaje: 465
Localitate: Gilau jud Cluj
Lista candidatilor pentru Consiliul de Administratie este urmatoarea:

Tar Alexandru
Neciu Cristian
Lörincz István
Jidoveanu Liviu
Ungureanu Alexandru

_________________
Cristi


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegeri 2017
MesajScris: Mie Apr 05, 2017 2:56 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Aug 03, 2008 10:37 am
Mesaje: 854
Localitate: Bucuresti
Pai si Nevezi-dragutul, unde este ? :)

_________________
Toate cele bune !
Liviutz


          Sus  
 
 
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Mergi la:  

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România