Prima pagină » Cereri si oferte de cactusi si suculente » Licitatii cactusi, plante suculente si ornamentale

 


Scrie un subiect nou Răspunde la subiect
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Licitatii Aztekium
MesajScris: Sâm Aug 15, 2009 10:50 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Aug 06, 2008 7:19 pm
Mesaje: 1270
Localitate: Satu Mare
Salut tuturor,

De ieri functionează în cadrul site-ului asociaţiei un program de licitaţii profilat doar pe cactuşi, plante suculente, ornamentale şi articole de grădinărit, care se poate accesa din prima pagină.
Cu acest program asociaţia doreşte să-i ajute pe cei care doresc să vândă din plantele proprii şi pe cei care doresc în acest fel să-şi diversifice colecţiile. Programul este o licenţa publică şi nu se percepe nici un fel de taxă de la vânzător sau cumpărător. Are meniu în limba română şi engleză, înregistrarea este liberă pentru cei care au împlinit 18 ani.
Cu speranţa unui comportament corect al utlizatorilor interesaţii sunt invitaţi să folosească acest program.

_________________
Numai bine şi mulţi cactuşi

siuka

www.aztekium.ro


          Sus  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Aug 16, 2009 10:56 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 12, 2009 7:23 pm
Mesaje: 7
Localitate: Zalau
Felicitari tuturor celor implicati in crearea acestui modul, in special domnului Alexandru Tar. Speram sa aduca satisfactii si bucurii tuturor celor care vor vinde sau licita.

_________________
Mircea POP
http://mitch.sunphoto.ro/Cactusi


          Sus  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Aug 17, 2009 9:32 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Sâm Feb 28, 2009 4:31 pm
Mesaje: 41
Buna idea cu licitatii pentru plante. Sa vedem ce se va oferi.


          Sus  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Aug 18, 2009 10:04 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Aug 03, 2008 10:37 am
Mesaje: 854
Localitate: Bucuresti
Felicitari Alexandru/Siuka si pentru aceasta realizare, sunt convins ca o sa fie un instrument util atat pentru incepatorii care doresc sa-si extinda colectia cat si pentru avansatii cu surplus de plante.

Eu unul, ca un bucurestean afurisit ce sunt, as fi pus niste restrictii pentru participanti (de pilda sa fie membrii forumului cu cel putin x mesaje), in ideea de cunoaste mai bine atat ofertantii cat si solicitantii - dar dau Cezarului ce-i al Cezarului - probabil ai judecat deja problema !

O sa revin cu cateva plante, sa vedem cum functioneaza "dracia" :lol: !

_________________
Toate cele bune !
Liviutz


          Sus  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Aug 18, 2009 5:41 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Aug 06, 2008 7:19 pm
Mesaje: 1270
Localitate: Satu Mare
Nu cred ca măsuri restrictive înainte de participare ar avea vreun efect benefic. Cu acest program nu s-a urmarit crearea unei jucării pentru un grup restrâns. S-a dorit ajutarea pasionaţilor de cactuşi şi plante ornamentale.
Măsuri restrictive faţă de cei cu comportament necorespunzător va trebui să impună în primul rând colectivul de participanţi, prin izolarea lor în prima fază, urmând şi măsuri din partea administratorului.
Sper ca concepţia şi programul să funcţioneze, a fost testat două luni, dar nu trebuie excluse eventualele greşeli, neajunsuri care pot să apară ca la orice început.
Vă mulţumesc pentru aprecieri dar meritul principal îi revine celor care au sugerat acest program.

_________________
Numai bine şi mulţi cactuşi

siuka

www.aztekium.ro


          Sus  
 
 
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Mergi la:  

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România