Prima pagină » Discutam si despre altele ! » Bun venit

 


Scrie un subiect nou Răspunde la subiect
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Regulamentul forumului
MesajScris: Joi Iul 24, 2008 8:56 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Lun Iul 21, 2008 9:22 pm
Mesaje: 12
Localitate: SATU MARE

Lecturarea Regulamentului , cu toate că este bun ca şi conţinut şi formă, face impresia unui REGULAMENT PENTRU APLICAREA DE SANCŢIUNI. De aceea , pentru viitor, când veţi avea timp şi bună dispoziţie, consider oportun a stabili două capitole: I drepturile muritorului; II sancţiuni- derivate din încălcarea s-au neaplicarea normelor stabilite.
La un moment dat ziceţi:discuţiile se poartă asupra......şi nu persoane contemporane. Păi, nu înţeleg, nici asupra celor ce având nişte realizări(Dobrotă, Copăcescu)...?
Deci, dacă timp de 45 de zile nu am accesat forumul şi implicit nu m-am logat, se consideră a nu mai fi activ.
:idea:


          Sus  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Aug 05, 2008 10:17 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Aug 03, 2008 10:37 am
Mesaje: 854
Localitate: Bucuresti
Buna seara !

As face si eu cateva observatii "constructive" privind regulamentul:

:arrow: In primul rand, intr-un document cu caracter reglementatoriu trebuie precizata versiunea/editia si data ultimei modificari/revizii. Pentru ca altfel este lipsita de baza prevederea privind acceptarea automata a regulamentului (de pilda se inregistreaza in momentul in care Regulamentul are versiunea 1.0 si apoi pot fi pusi in situatia de a le fi aplicata o versiune modificata ulterior inregistrarii).

:arrow: In primul paragraf, mai trebuie revazut acordul lui "nu se admite/admit".

:arrow: Am inteles la ce se refera termenul "contemporan", dar pare imprecis atata vreme cat in DEX apare si sensul "care traieste in vremurile noastre" cat si sensul mai larg de "in aceeasi epoca".

:arrow: Cred ca perioada de inactivitate dupa care ti se sterge contul este cam scurta. In fond, care ar fi scopul sanctiunii, o stimulare pentru participarea la discutii ? Sunt de parere ca termenul ar putea fi extins la 1 an.

:arrow: "Administratorul(ii) are putere nelimitata asupra forumului." De aceea am intrebat cine este administratorul si care este legatura lui cu ACC Aztekium.

:arrow: "Moderatorul(ii) au dreptul de a edita.." si apoi imediat :
"Moderatorul(ii) nu au dreptul de a modifica continutul textelor publicate de membrii". Parca se contrazic putin..

:arrow: Cu restul sunt de acord :lol:

PS: Desi Regulamentul recomanda, nu e scris cu diacritice :wink:

_________________
Toate cele bune !
Liviutz


          Sus  
 
 
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Mergi la:  

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România