Prima pagină » Cereri si oferte de cactusi si suculente » Cereri si oferte de plante suculente

 


Scrie un subiect nou Răspunde la subiect
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Delosperma echinata
MesajScris: Lun Dec 27, 2010 12:07 pm
  


Membru din: Lun Dec 15, 2008 5:58 pm
Mesaje: 63
Buna ziua!
Citind acum ceva timp despre aceasta planta, am vazut pe mai multe siteuri info cum ca ar fi rezistenta la frig. Facand comparatie cu D cooperi, m-am gandit ca macar pana la -10 va rezista.
Dupa doua nopti consecutive cu -5-6 grade, planta s-a dus. In consecinta: nu faceti ca mine, sau macar, daca informatia nu e verificata, atunci puneti la bataie doar un lastar...; asa ca internetul, de multe ori, da informatii eronate/nu-i nici o noutate din pacate.
Tineam f mult la aceasta planta; mai are cineva, va rog, o planta/lastar de vanzare sau la schimb cu D. cooperi?
Va multumesc, cu respect, Mihai.
Nu in ultimul rand: La multi ani si multa sanatate!


          Sus  
 
 Subiectul mesajului: Re: Delosperma echinata
MesajScris: Dum Iun 16, 2013 2:12 pm
  


Membru din: Lun Dec 15, 2008 5:58 pm
Mesaje: 63
misu scrie:
Buna ziua!
Citind acum ceva timp despre aceasta planta, am vazut pe mai multe siteuri info cum ca ar fi rezistenta la frig. Facand comparatie cu D cooperi, m-am gandit ca macar pana la -10 va rezista.
Dupa doua nopti consecutive cu -5-6 grade, planta s-a dus. In consecinta: nu faceti ca mine, sau macar, daca informatia nu e verificata, atunci puneti la bataie doar un lastar...; asa ca internetul, de multe ori, da informatii eronate/nu-i nici o noutate din pacate.
Tineam f mult la aceasta planta; mai are cineva, va rog, o planta/lastar de vanzare sau la schimb cu D. cooperi?
Va multumesc, cu respect, Mihai.
Nu in ultimul rand: La multi ani si multa sanatate!

Buna ziua!
Am primit aceasta planta de la Gradina Botanica din Balcic, va multumesc pentru gazduirea anuntului.
cu respect, Mihai.
De data aceasta nu voi mai face experiente fara a avea o acoperire :wink:


          Sus  
 
 
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Mergi la:  

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România