Prima pagină » Cereri si oferte de cactusi si suculente » Cereri si oferte de cactusi

 


Scrie un subiect nou Răspunde la subiect
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Colectia Marcel Campean - Medias
MesajScris: Joi Oct 02, 2014 9:42 am
  

Avatar utilizator

Membru din: Dum Aug 03, 2008 10:37 am
Mesaje: 854
Localitate: Bucuresti
Salut prieteni !

Ieri am avut o zi agreabila, l-am vizitat pe cunoscutul Marcel Campean la Medias. Colectionar de prin anii 90", membru fondator Aztekium, "elev" al profesorului Lungu, Marcel a fost cactusist foarte activ in decadele 90' si 2000. Mergea la sedintele Aztekium, la intalnirile de la Baisoara (de care ne-am amintit amandoi cu placere), si se zbatea pentru a face rost de plante faine in vremurile cand nu era deloc usor si ieftin. Colectia lui de plante cristate era faimoasa (tocmai de aceea a si facut aripi si a zburat peste hotare).

In criza de spatiu pentru teposi, Marcel a decis anul acesta sa vanda colectia, in asteptarea vremurilor cand o sa aiba conditii mai bune. Am vazut la el plante frumoase, plante rare - e o ocazie excelenta pentru a ne completa propriile colectii, mai ales ca Marcel e foarte generos si nu tine la pret. Aveti in vedere ca este interesat si de monede (foarte) vechi - sunt posibile schimburi cu cactusi.

Pentru exemplificare, postez cateva imagini de la Marcel (tel 0740.40.86.91), cu mentiunea ca mai sunt multe plante pe diferite raftulete din balcon.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

_________________
Toate cele bune !
Liviutz


          Sus  
 
MesajScris: Lun Oct 06, 2014 1:51 pm
  

Avatar utilizator

Membru din: Mie Aug 06, 2008 7:19 pm
Mesaje: 1270
Localitate: Satu Mare
Am fost cam de multișor la Marcel, văd că a mai intrat la apă spațiul între timp. Și atunci erau frumoase plantele care mai erau și acum sunt. Mă uit la Parodia dar mă ține ceva... așa că Imagine

_________________
Numai bine şi mulţi cactuşi

siuka

www.aztekium.ro


          Sus  
 
 
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Mergi la:  

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România